J.M. Darhowerová - Sempré Navždy

streda 4. marca 2015Autor : J.M. Darhowerová
Vydavateľstvo : YOLI
Rok vydania : 2015

Sedemnásťročná Haven Antonelliová nikdy nepoznala slobodu. Odmalička vyrastala ako novodobá otrokyňa v izolácii uprostred púšte, kde spolu s matkou tvrdo pracovala a znášala neľudské zaobchádzanie. Obe sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi organizovanom rozsiahlou mafiánskou sieťou. Jedného dňa sa tu objaví doktor Vincent DeMarco a dievča dostáva šancu: opustí matku a odíde s ním, alebo zomrie.
Už pri čítaní prológu som mala na chrbte zimomriavky. Príbeh dievčaťa, ktoré od malička žije v otroctve a pozerá sa na to ako nevinný ľudia zomierajú a popritom sa stále bojí o svoj vlastný život vás naozaj upúta a vystraší.

Haven mi bola ako hlavná hrdinka veľmi sympatická. Už dlho som v knihe nenatrafila na niekoho kto by mi tak vyhovoval. Doktor Vincent DeMarco Haven zachráni od jej pána a vezme si ju k sebe domov. Hovorí jej, že ženská ruka sa im v dome zíde. Haven ma prvý krát v živote na výber. Buď pôjde s doktorov alebo ostane so svojim pánom a bude riskovať, že ju kedykoľvek môže pripraviť o život. Haven dlho neváha a vyberá sa s doktorom preč od jej mami, ktorá je otrokyňa v dome kde Haven.  


Vincent žije s dvoma synmi Dominicom a Carminom. Ich otec sa ich snaží však držať mimo svojho mafiánskeho života v Chicagu. Dominic je milý, priateľský chlapec a Carmin jeho pravý opak. Často sa zapletie do problémov, keď vidí možnosť niekoho zmlátiť ide do toho a dievčatá sú pre neho iba prázdne nábody, ktoré použije keď potrebuje.

Haven mu je na začiatku úplne ukradnutá. Nevie prečo ju otec priniesol a aký osud si pre to dievča pripravil. No postupne sa s nou začne rozprávať a spoznáva jej dušu a už v nej nevidí iba dievča, ktoré sa pohybuje po dome ako duch. Haven je na začiatku knihy ako malé dieťa, ktoré nič nepozná. Pri čítaní týchto pasáži mi jej bolo veľmi ľúto. To čo je pre nás prirodzené ako chodenie do školy, mať kamarátov, pozerenie telky je pre ňu zakázane. Zmysel jej života je slúžiť keď ju potrebujú a keď nie byť neviditeľná a čakať kedy ju bude niekto potrebovať.

Medzi Haven a Carminom postupne vzniká krásny, nevinný vzťah. Prvý krát po smrti Carminovej matky niekto roztopí jeho srdce. Začne mu na Haven záležať a ochraňovať ju. Táto kniha je plná emocií. Nenájdete v nej časti kedy sa nič nedeje a pri čítaní sa určite nezačnete nudiť. Nad týmto príbehom budem ešte veľmi dlho premýšľať. Dokonca mám problém začítať sa do inej knihy, pretože stále myslím na osud Haven a Carmina. Vzťah mafianského princa a otrokyne sa na prvý pohľad zdá nereálny ale Carmin o tom nechce ani počuť. Je ochotný pre Haven obetovať vlastný život.

Kniha je plná tajomstiev, odhalení, romantiky a násilia. Je to jednoducho kniha o živote. Autorka krásne kombinuje pozitívne a negatívne emócie. Celú dobu vás nemilosrdne udržuje v napätí a vy sa aj bojíte predpovedať ako to všetko dopadne.

Dokonca aj na konci vás bude držať v napätí, pretože koniec je veľmi otvorený a dáva možnosť použiť vašu fantáziu. Ale je nechcem používať fantáziu ja chcem vedieť ako to pokračuje ďalej. Vlastne ja som ani nechcela, aby tento príbeh skončil.


Túto knihu odporúčam naozaj každému, pretože táto kniha vám dá veľa. Aj keď vyzerá ako klasický romantický príbeh zakázanej lásky. Nenechajte sa oklamať.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. 

3 komentáre

  1. Ty mi vždycky dáš tip na nějakou super zajímavou knížku, už to nějak nestíhám číst :-D Ale vypadá vážně zajímavě, zapisuju si název :-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. som rada, že ťa moje recenzie vždy zaujmu :) kľudne mi potom niekedy napiš ako sa ti kniha pačila :)

      Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.