RECENZIA : Cora Carmacková - Zbohom, nevinnosť

pondelok 30. marca 2015
Autor : Cora Carmacková 
Vydavateľstvo : YOLI
Rok vydania : 2015

Romantika : áno  5/5
Napätie : nie 1/5Akcia : nie 0/5
Humor : áno 4/5
Žáner : YA (young adult) ľubostný román Po písomných maturitách sa mi do rúk dostala práve táto kniha. Chcela som príbeh pri ktorom môžem jednoducho vypnúť a oddýchnuť si a myslím, že presne taký príbeh som aj dostala.

Bliss je dvadsaťdva ročná panna a nebaví ju to. Rozhodne sa pre radikálne riešenie a jej najlepšia kamarátka Kelsey ju v tom podporuje a spolu sa vyberú na lov. Všetko prebieha podľa plánu. Bliss spozná sympatického muža, ktorý je ideálny kandidát na to, aby ju zbavil panenstva. Keď ide to tuhého Bliss pochytí panika a utečie zo svojho vlastného bytu a pána neznámeho tam nechá zmäteného a samého.Bliss nie je nadšená tým čo sa stalo ale utešuje ju myšlienka, že pohladného krásavca už nikdy neuvidí. Všetko sa však zmení, keď zistí, že muž čo bol včera nahý v jej posteli je jej nový profesor!  Myslím, že vám je už všetkým jasné ako cestou sa bude príbeh uberať.

Garrick je prototyp dokonalého bezchybného muža. Má úžasnú postavu, krásnu tvár, dokonalé vlasy, nekonfliktnú povahu a dokonca britský prízvuk. Na môj vkus bol až príliš dokonalý! Ale na druhej strane Bliss  sa mi ako postava veľmi páčila. Jej rozhodnutia boli niekedy absurdne ale vtipné.

Ako som už na začiatku spomenula kniha vás nedonúti rozmýšlať nad vážnými otázkami života. Naozaj ide o nenáročne čítanie pri ktorom sa vám bude výborne relaxovať.
Dej je pomerne jednoduchý a bohužiaľ aj mierne predvídateľný. Táto kniha si vás ale získa zmyslom pre humor, ktorý zabezpečuje hlavná hrdinka. Tiež sa mi páčilo prostredie v ktorom sa kniha odohráva. Bliss nie je na obyčajnej vysokej škole. Je študentka herectva a vy sa pri čítani prenesiete to zákulisia  divadelnej scény. 


Cora, ktorá bola pre mňa pred nedávnom neznáma autorka píše naozaj čitateľným a príjemným štýlom. Dokazála napísať nenaročny ale pútavý príbeh. Túto knihu odporúčam všetkým, ktorý sa chcú zabaviť a utiecť z reality.

Pokiaľ vás kniha zaujala objendávajte tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. 

4 komentáre

 1. Kniha vypadá zajímavě. :-) Už dlouho jsem nic nečetla. Není na to ani moc času.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já se úplně zarazila, protože jsem si řekla, že podobnou knihu četla jsem nedávno... pak čtu dál... zjistím, že je to úplně stejná knížka (stejné jména, zápletka... :D) až jsem se lekla! :D a pak mi došlo, že to v čj má jinou obálku a název! :DD Génius jsem já! :D Mě kniha moc bavila! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Kniha vypada zajimave, oddychova cetba se jednou za cas hodi :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. zaujímavá kniha určite si ju musím prečítať! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.