Kiera Cassová - Elita

utorok 7. apríla 2015

 Autor : Kiera Cassová 
Vydavateľstvo COOBOO
Rok vydania : 2015

Romantika : áno  3,5/5
Napätie : trochu  2/5
Akcia : nie 1/5
Humor : áno 4/5
Pokračovanie  áno ( 2 diel) (1 diel- Selekcia) 
Žáner : YA (young adult) ľubostný román, budúcnosť

Po Selekcii prichádza dlhoočakávaná Elita! Dievčat už je iba šesť a princ Maxon sa musí začať rozhodovať, ktorá z dievčat bude jeho láskou a kráľovnou krajiny, ktorej bude vládnuť.

America to v paláci nemá príliš jednoduché. Málokedy sa stane, že dievča z chudobnej časti sa dostane do Elity. Americe sa to stalo! Na Elitu som bola veľmi zvedavá. Zaujimalo ma ako sa bude situácie v paláci vyvíjať po Aspenovom príchode. America musí urobiť veľké rozhodnutie, ktoré jej určite zmení život. Musí si vybrať medzi princom Maxonom a jej starou láskou Aspenom. Samozrejme Maxon a Aspen sú ochotní pre Americu urobiť čokoľvek a týmto ma autorka tak trochu sklamala... Na druhej strane v knihe je už oveľa menej dievčat ako v prvej. Je ich tam šesť a my máme možnosť spoznať ich skutočné tváre.
Počas celej knihy cítite ženskú rivalitu, ktorá je úplne bežná v našom ženskom svete. Ženy vedia
proti sebe bojovať aj keď ide iba o odtieň rúžu. Takže určite si viete predstaviť rivalitu medzi osobami ženského pohlavia, keď ide o titul kráľovnej a srdce princa??? America je však princova favoritka. Jeho srdce má viac menej isté ale ona sa nevie rozhodnúť! Jej nerozhodnosť ma privádzala do šialenstva a myslím, že autorka to už trochu preháňala. Aspoň, že Americe ostal zmysel pre humor lebo by som ju asi vytiahla z knihy a uškrtila! Občas som v knihe našla hluché miesta, ktoré ma veľmi čítať nebavili ale myslim, že to je iba názor vkusu. 

Elita ma ničím neprekvapila a ani nesklama. V podstate sa toho v príbehu až tak veľa nemení.Elita je len trochu slabšia ako Selekcia. Napriek tomu však knihu nehodnotím ako zlú, alebo ako strátu času.  Kiera píše veľmi pútavo a čitateľne. Má svoj štýl písania, ktorý vás pohltí do deja aj keď nechcete. Takže určite dajte tejto knihe a rovno celej sérii šancu.  

Pokiaľ sa vám kniha páčila zakúpte si ju tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatromedia. 
2 komentáre

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.