Rainbow Rowellová - Fanúšička

sobota 30. mája 2015Ahojte! Dnes som sa rozhodla, že si pre vás pripravím recenziu na ďaľšiu zaujimavú knížku. Takže, pokiaľ ešte nemáte spísané knihy na leto tak venujte pozornosť tejto recenzii! Možno vás táto kniha zaujme! 

Autor : Rainbow Rowellová
Vydavateľstvo : YOLi
Rok vydania : 2015
Romantika : áááno  4/5
Napätie : možno trošičkuuu 2/5
Akcia : niee 0/5

Humor : áááno 4/5
Žáner : YA, romantika, dievčenský román

Cath je fanúšička seriálového hrdinu Simona Snowa.
Jasné, celý svet zbožňuje Simona Snowa... Ale Cath je fanúšičkou celý svoj život a je v tom fakt dobrá. So sestrou dvojčaťom Wren sa ešte ako deti ukryli v Simonovom svete a pomohlo im to zvládnuť matkin odchod.Cathina sestra už z fandomu vyrástla, ale Cath to nedokáže. Ani nechce.
Obe sestry majú osemnásť a idú na výšku. Wren nečakane vyhlási, že nechce v internáte bývať s Cath, aby bola nezávislejšia. Dvojčatá sa rozdelia a Cath je vydaná napospas namosúrenej spolubývajúcej a jej očarujúcemu frajerovi. Po prečítaní knižky Eleanor a Park som sa na nový príbeh od Rainbow veľmi tešila, pretože jej štýl písania mi vyhovuje a baví ma. 
Po prečítaní anotácie som mala obavy či celá kniha nebude odohrávať na internete ale moje obavy boli zbytočné. 

Cath a Wren vyzerajú úplne rovnako. Bodaj by nie, keď sú jednovaječné dvojčatá! Ale ako to už býva povahovo sa začínajú odlišovať. Wren plánuje život ako jej rovesníčky, plný alkoholu, zábavy a chlapcov a Cath ostáva zaseknutá vo svojom svete fanfiction. 


No odrazu sa ocitne sama na vysokej škole a spoločnosť jej robí spolubývajúca Reagan a jej priateľ Levi, ktorý u nich v izbe trávi viac času ako je zdravé! Skúste si to predstaviť! Z ničoho nič ste v neznámom prostredí, nikoho nepoznáte iba svoju spolubývajúci a jej frajer sa bežne povaľuje pred dverami vašej izby, poprípade na zemi vo vašej izbe ako úchyl. 

Je trochu škoda, že Reagan nemala v knihe väčší priestor. Je vtipná, úprimná a má niečo do seba. Nebojí sa nových vecí, čo je príjemná zmena, pretože hlavná hrdinka Cath z nich má priam panický strach. A práve táto vec mi na nej liezla neuveriteľne na nervy! Je prirodzené báť sa nových vecí ale brániť sa im silou mocou? Prečo??? A aby toho ešte nebolo málo, toto dievča rieši úplne všetko. Ktorou nohou má vstať z postele? Čo si o nej pomyslí ten a ten. Vôbec by ma neprekvapilo, keby som v knihe našla pasáž o tom ako odtrhnúť toaletný papier, aby si nikto nevšimol, že som ho minula veľa! 

Levi je chlapec, ktorého si budete dlho nevšímať a až niekedy v polke knihy si uvedomíte, že ste si ho obľúbili a vzťah, ktorý si pomaličky s Cath budujú je strašne milý. Nebojte, sa nejde o žiadnu prudkú vzrušujúcu lásku ako sme pri takýchto príbehoch zvyknutí. Čiže žiadne vášnivé noci a premena introvertky na dravú dračicu! Ďakujem Rainbow, že nič také sa v tvojich knihách nedeje! 

Jediné čo mi na knihe prekážalo boli ukážky zo Simona Snowa, ktorým bola Cath posadnutá. Tieto ukážky mi tam pripadali zbytočné a s malou dušičkou sa vám priznávam, že som ich ani nečítala pozorne (ak som ich vôbec čítala ) 

Myslím, že túto knihu by si mal prečítať úplne každý milovník nenáročných príbehov nad ktorými sa chcú aj zamyslieť. 

Vo Fanúšičke nájdete veľa postáv a každá jedna postava má vlastnú nenapodobiteľnú osobnosť! A to nepreháňam. Určite si nájdete postavu, ktorú budete milovať tak veľmi ako milovala Cath svojho Simona Snowa. Či už to bude jej svojský otec na diéte, drzá Reagan, nenápadný Levi, nezodpovedná mama dvojčat alebo ľahkomyseľná Wren! 


Určite sa do tohto príbehu ponorte a dajte mi vedieť ako sa vám páčil. :)

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. 4 komentáre

 1. Akurát ju mám doma, aj Eleanor a Park :) po tvojom článku sa na Fanúšičku určite teším ešte viac, vďaka za super recenziu :)
  enjoy little cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
 2. možno skúsim, keď budem mať chuť na niečo oddychové :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Eleanor a Park sa aj mne páčili, takže táto kniha má u mňa dobré šance :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.