Sophie Jordanová - Nevítaní

štvrtok 7. mája 2015
Ahojte! Po dlhej dobe som opäť vo svojom živly a s nadšením vám píšem recenziu, ktorá stoji za prečítanie! Takže si pohodlne sadnite a jupííí do čítania :) 

Autor : Sophie Jordanová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015
Romantika : objaví sa tam  3/5
Napätie : áno 5/5
Akcia : áno 4/5

Humor : áno  3/5
Žáner : YA, dobrodružstvo, dystópiaJe rok 2021 a v Spojených štátoch amerických sa niekoľkonásobne zvýšil počet vrážd. Čím ďalej tým viac ľudí má totiž tzv. HTS syndróm – ich DNA obsahuje vraždiaci gén. 
Davy je takmer dokonalá študentka prestížnej školy, je krásna, chodí s úžasným chlapcom a je veľmi talentovanou hudobníčkou. Ale jedného dňa sa celý jej perfektný život zosype ako domček z kariet. Do jej domu dorazia zástupcovia vlády a povedia jej, že je nositeľkou, teda že je HTS pozitívna. Vlastní rodičia sa jej začínajú báť, hoci nikdy nikomu neublížila, vyhodia ju zo školy a stratí všetko, čo mala, o čo sa snažila, svoju budúcnosť.


Od tejto autorky som čítala jeden diel jej románu Drakie, ktorý som si požičala v knižnici a veľmi sa mi páčil. Bohužiaľ som sa k ostatným dielom ešte nedostala ale o to viac som sa tešila, že Sophie vyšla ďalšia knižka v slovenčine. Autorkin štýl písania sa mi totiž veľmi páči! 

Tento príbeh ma zaujal hneď pri prvej kapitole. Davy je nadpriemerne inteligentné a talentované dievča, ktoré dokáže to, čo jej rovesníci nedokážu ani po rokoch tréningu.  A to má iba sedemnásť rokov.Má dokonalého priateľa, milujúcu rodinku a tak ďalej. Jednoducho ak máte sklon k závisti tak toto dievča budete neznášať! 

Davy však žije v dobe kde sa ľudia rodia s génom HTS, čo je gén, ktorý z nich robí agresívnych jedincov - vrahov. Jedného dňa Davy zistí, že je nositeľkou tohto génu a jej život už nikdy nebude taký ako predtým. 

Davy sa však stále cíti rovnako, Nezdá sa jej, že by sa zmenila ale okolie sa na ňu pozerá úplne inak ako predtým. Už nevidia tú Davy, ktorou stále je, vidia v nej vrahyňu. Postupne stráca priateľov, frajera  a dokonca aj rodinu.
Spoločnosť sa k nositeľom HTS génu správa akokeby boli odpad, ktorý si nezaslúži žiť. Začnú ich posielať do internačných táborov a do výcvikových. Davy má to šťastie, že sa dostane do výcvikového táboru spoločne s kamarátom Seanom. 

Sean mi ako postava neuveriteľne sadol. Chémia, ktorú autorka vytvorila medzi Davy a Seanom bola úžasná a ja som si hneď túto dvojicu obľúbila. Táto kniha však obsahuje veľa postáv, ktoré budete nenávidieť alebo zbožňovať. Spoznáte nositeľov HTS génu, ktorí nie sú takí ohľaduplní ako Davy a nevedia sa ovládať. A spoznáte aj takých do ktorých by ste nikdy nepovedali, že sú čo i len trošku výbušní.  

Bolo naozaj fascinujúce pozerať ako sa dievča, ktoré nikdy nikomu neublížila mení na silnú ženu. Istým spôsobom som Davy aj ľutovala. Naozaj netuším čo by som robila v jej koži ja a nechcela som si to ani predstavovať. 

Námet tejto knihy - násilie medzi dospievajúcimi, správanie spoločnosti, odstraňovanie týchto ľudí vás jednoducho donúti zamyslieť sa nad súčasnou spoločnosť. Aj dnešná doba je plná násilia a nespravodlivosti. Ak by som tejto knižke chcela niečo vytknúť musela by som sa veľmi snažiť. Tento príbeh vás chytí za srdce a donúti premýšľať ešte dlho po dočítaní.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatromedia. 


3 komentáre

 1. vyzerá skutočne dobre :) už som sa u teba inšpirovala viacerými knihami a nesklamali, takže si asi prečítam aj túto. pekná recenzia! ;)

  Giveaway na mojom blogu:
  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. vyzerá to dosť dobre! ak budú mať v našej knižnici tak berem! :D
  www.gummybaum.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.