Kerstin Gierová - Druhá Strieborná kniha snov

pondelok 15. júna 2015

 Po dlhej dobe tu máme konečne recenziu na knihu! Veď je leto, treba sa venovať knihám!

Autor : Kerstin Gierová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  3/5
Napätie : občas áno 2/5
Akcia : náznaky tam boli 1/5
Humor : áno 4/5
Žáner : YA, fantasy, dievčenský román
 
Liv je zdesená: Top Secret pozná jej najtajnejšie tajomstvá. Ale odkiaľ? A čo pred ňou skrýva Henry? Aká tajomná postava vyčíňa v noci v nekonečných chodbách snového sveta? A prečo je zrazu jej sestra Mia námesačná?
Nočné mory, záhadné stretnutia a divoké naháňačky Liv vôbec nedovolia, aby si počas spánku oddýchla. A pritom sa už aj cez deň musí vyrovnať s veľkými problémami novopečenej patchworkovej rodiny vrátane intrigánskej starej mamy. A tiež so skutočnosťou, že existujú ľudia, ktorí s ňou majú nevybavené účty – rovnako cez deň ako aj v noci...
 
 
 Keď som asi pred rokom prečítala Prvú Striebornú knihu snov mala som tušenie, že si túto autorku veľmi obľúbim! A moje tušenie bolo správne. Kerstin je jedna z mála, ktorá píše originálne a dokonca aj jej príbeh je netradičný a výnimočný. (Možno aj keby písala o obyčajných bežných veciach tak by v jej podaní vyzneli etradične ktovie) 
 
Liv si už trochu zvykla na život u novej rodiny ale stále to nemá jednoduché. Podivná stránka Top Secret pozná všetky jej tajomstvá a nikto nevie kto vlastne to dievča z Top Secret je! Druhá kniha sa mi však ťažšie čítala na začiatku. Neviem ako je to možné ale nejako som sa do nej nevedela dostať. Asi po troch kapitolách sa príbeh konečne rozbehol a ja som ho zlhtla na jeden večer. 

Vzťah Liv a Henryho je komplikovanejší ako bol predtým. Henry má pred Liv tajomstvá a Liv je na pochybách. Prestáva si veriť a myslí si, že pre neho už nie je dosť dobrá. To je také typické ženské a asi aj otravné ale úprime raz za čas si neverí každá žena. 

V knihe cítime absenciu Jaspera, ktorý mi tam veľmi chýbal. Dúfajme, že v tretej knihe nás Kerstin poteší a vráti ho späť. Pokiaľ ste si obľúbili šialenú Annabel z prvého dielu, tak mám veľmi dobrú správu. Tej šialenej prefíkanej potvory sa až tak ľahko nezbavíme! No podľa mňa je najsympatickejší záporák tejto série. Zatiaľ.

Druhá kniha na rozdiel od prvej bola možno trošku viac desivá. Príbeh má od hororu ďaleko ale mladšej sestre Liv sa stávajú v spánku čudné veci, ktoré ohrozujú jej život! Kto jej chce ublížiť? A chce je niekto vôbec ublížiť? Čo keď im ide iba o Liv! Na to vám už neodpoviem. 

Objednajte si knihu tu. A ak ste ešte nečítali prvý diel tak prosím sem.


Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.