Ira Levin - Rosemary má detatko

streda 15. júla 2015

Autor : Ira Levin
Vydavateľstvo : x.y.z
Rok vydania : 2015
Romantika : trochu 2/5
Napätie : áno 5/5
Akcia : áno 4/5
Humor : občas 2/5
Žáner :psychlogický román s hororovými prvkami  Kedysi  veľmi dávno som videla trailer na seriál Rosemary má deťátko. Ten trailer ma tak veľmi vystrašil, že som už ani netúžila tento seriál pozerať. Samozrejme, že ma to lákalo ale nemohla som si dovoliť  nespať. Pretože ja vždy po filmoch čo ma vystrašia nespím najmenej mesiac a to nepreháňam. Časom som aj na to, že nejaký taký seriál existuje zabudla a potom prišla táto kniha! Veľmi a naozaj veľmi dlho som rozmýšľala či sa do nej pustím a neľutujem, že som to urobila. O čom teda kniha je? 

Rosemary sa so svojim manželom Guyom (áno naozaj sa volá Guy!) divadelným hercom sťahujú do nového vlastného bytu. Všetko smeruje k ideálnemu životu. Rosemary chýba ku šťastiu len jedno. 
No čo by asi tak mohla chcieť žena, ktorá sa práve usadí s milujúcim manželom v novom byte?? 
Dieťatko.

Guy z toho nebol veľmi nadšený ale z ničoho nič zmenil názor a pre Rosemary začína najkrajšie obdobie jej života. Aspoň si to myslela. Netrvá dlho a Rosemary za veľmi čudných okolností otehotnie a práve vtedy sa začnú diať divné veci. Guyovi sa začne dariť vo svojej hereckej kariére a Rosemary sa skamaráti so starším susedským párom. Všetko vyzerá úžasne až na to, že pár starých manželov začína Rosemary desiť! Ja sa jej ani nečudujem!

Nechcem vám prezrádzať čo sa v deji bude diať, pretože dej je ľahko predvídateľný ale aj napriek tomu stojí kniha za prečítanie.  Celý príbeh je písaný veľmi pútavo a určite vás vtiahne do deja. Miestami som mala aj zimomriavky ale nemyslím si, že táto kniha je hororová. Skôr by som povedala, že je to veľmi zaujímavo premyslený psychologický román. Samozrejme nejde o žiadny nový debut a v tej dobe keď vyšiel bol tento príbeh netradičný a iný!
Ja si však myslím, že sa mu oplatí venovať čas aj v tejto dobe a táto kniha by nemala chýbať na žiadnej poličke milovníkov psychologických románom s hororovými prvkami.

Knihu v najnovšom vydaní objednávajte tu

4 komentáre

 1. Ja som videla prvú časť z toho seriálu ( veeeľmi dávno) a ešte teraz sa mi o tom sníva :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dúfam že ju budú mať u nás v knižnici... vyzerá to tajuplne :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. už som o tomto veľa počula a veľmi ma kniha láka, ale na druhej strane sa nerada bojím, takže to asi odložím na neurčito :D

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.