Spoznajte novú Krajinu zázrakov

utorok 4. augusta 2015

Autor : A.G. Howardová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015
Romantika : áno 3/5
Napätie : áno 4/5
Akcia : áno 5/5
Humor : občas 3/5
Žáner :fantasy Nepoznám ani jedinú bytosť na tejto planéte, ktorá by nepoznala známu rozprávku Alica v krajine zázrakov. Ja som tu rozprávku zbožňovala a veľmi rada ju mám do dnes. Preto ma táto kniha zaujala asi najviac zo všetkých kníh, ktoré toto leto vyšli. Pozor. V tejto magickej knihe nenájdete iba originálny, nadprirodzený príbeh, nájdete tu aj netradičné prevedenie. Keď som knihu otvorila, myslela som si, že mám snáď chybné vydanie. Zaujíma vás prečo? Vyskočili na mňa zelené písmenka. Áno zelené! A prisahám, že som sa nepozerala do slniečka po celú dobu čítania knihy. Ale späť k jej vnútru. Táto recenzia predsa nemá byť o obale! Aj keď niekedy sa oplatí spomenúť aj ten. O čom knižka je?
 No samozrejme o Alici v krajine zázrakov.
 Ale je jasné, že v knihe nemá hlavnú úlohu, pretože je už dlho mŕtva. Príbeh vám porozpráva jej pra-pra-pa-pra ( neviem koľko pra) vnučka Alyssa. 
Alyssa sa za svoj pôvod celkom hanbí. Od malička sa jej každý smial, že majú v rodine bláznovstvo.  A v tejto knihe toto bláznovstvo prerastie Alyss cez hlavu.
Od jakživa počuje šepotanie hmyzu a kvetín. Nikomu o tom nehovorí práve kvôli svojej rodine. Nechce byť blázon ako je mama, ktorá sa lieči v sanatóriu.  Ale stav jej mami sa rapídne zhoršuje a Alyssa sa rozhodne preskúmať ako to je naozaj s rozprávkami z jej detstva. Trhlinou v zrkadle sa dostane do Ríše divov, ktorá však vôbec nie je taká ako si ju predstavujeme.

Táto Ríša divov alebo Krajina zázrakov je v podstate hororová verzia, klasickej krajiny. Napríklad nenájdete tu rozkošného zajačika, ktorý je pre Alicu typický. V tejto verzii je stiahnutý z kože. Táto kniha určite poteší milovníkov akcie, pretože tento príbeh je jednoducho samá akcia! Stále sa v ňom niečo deje. Ale na svoje si prídu aj milovníci romantiky. V knihe nájdete milostný trojuholník medzi Alyssou, Zachom a Morfeem. Z tejto trojice je asi najzaujimavejšia postava Morfea. 

Alyssa je naozaj zvláštna svojská postava. Hrá sa na tvrdé dievča, ktoré je vo svojom vnútri veľmi zraniteľné a túži po tom po čom všetky dievčatá. Po láske. Ako postava mi však bola sympatická aj keď celú dobu som mala pocit, že sa hrá na niečo čo nie je.  Zach bol paite koleso na voze. Podľa mňa zbytočná postava a Morfea? To je zlatíčko celej knihy.
Je to záporak, ktorého by ste najradšej nakopali do zadku ale aj tak si moje srdce z celej knihy získal najviac. 

Táto kniha je iná. Od začiatku do konca je šialená a to sa mi na nej páčilo najviac! Čiže ak ste milovníci netradičných príbehov neváhajte a siahnite po Šepotaní.

Knihu si zakupite tu

1 komentár

  1. knižka vyzerá celkom zaujímavo, ale Alicu v Krajine zázrakov od detstva nemám rada, lebo som sa vždy bála všetkých tých podivných postáv :D

    www.beautiful-savage.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.