Cynthia Handová - Príď sa so mnou rozlúčiť ( všetci povinne prečítať)

sobota 26. septembra 2015
Autor : Cynthia Handová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015
Romantika : trochu 3/5
Napätie : trochu 3/5
Akcia: trochu 3/5
Humor : objavili sa tam vtipné hlášky 3/5
Žáner :romantika, dievčenský román

Cynthiu som si ako autorku veľmi obľúbila. Očarila ma vďaka knižnej sérii o anjeloch, ktorá sa mi veľmi páči do dnes. Teraz sa na pulty kníhkupectiev dostáva jej nový román, ktorý je tak trochu z iného prostredia ako predošlá séria o anjeloch. Cynthia sa rozhodla, že nechá fantasy žáner na chvíľu spať a prichádza s románom, ktorý rieši bežné veci. 

Lexie príde o brata. Jej brat Tyler prezývaný Ty sa zabil. Nikto nevie, prečo to urobil. Všetci iba vedia, že svojim odchodov ublížil svojim blízkym a ostala po ňom prázdna diera v ich srdciach. Tento román má naozaj ťažkú tematiku z ktorej vám príliš do smiechu nebude. 

Lexie sa nevie vyrovnať so smrťou svojho mladšieho brata. Navštevuje psychologia ale je to na nič. Keď vám zomrie blízky človek nepomôže vám nikto. Musíte sa s tým vyrovnať sami nech je to akokoľvek ťažké. Napriek tomu sa Lexie snaží riadiť jeho radami. Všetko sa však skomplikuje keď začne svojho mŕtveho brata vidieť.
Nechcem však zbytočne prezrádzať dej, pretože to by bola škoda. Poďme sa skôr pozrieť ako je písaná táto kniha.

Cynthia mi aj týmto románom dokázala, že jednoducho vie písať a miesto medzi mojimi obľúbenými autorkami jej právoplatne patrí.  Čítanie tohto románu by som prirovnala ku krásnemu napriek tomu bolestivému zážitku. Prežívala som s Lexie všetko. Cítila som sa akokeby som bola ona – čo je zvláštne, pretože som jedináčik. Jednoducho Cynthia ma vedela dostať do deja na toľko, že som sa cítila ako je súčasť. (prosím nemyslite si o mne nič  zlé) Táto veľmi smutná kniha nie je však len o smrti. Hlavne je o odpustení.

Lexie má vo svojom srdci toľko bolestí, že jednoducho musí odpustiť ľuďom, aby sa mohla pohnúť ďalej. Odpustiť svojmu otcovi, za to, že od nich odišiel a nechal ju s mamou úplne samú, odpustiť svojim priateľom, ktorých sa dobrovoľne zbavila, odpustiť svojmu bratovi, za to, že bol natoľko v depresii, že sa zabil ale hlavne odpustiť samej sebe.

Myslím, že napriek tomu, že tento príbeh je smutný určite by ste si ho mali prečítať. Je to totiž jedna z tých kníh pri ktorých sa aj zamyslíte nad životom. A uvedomíte si veci, ktoré vám normálne ani na um neprídu. Napríklad aj to aký je ľudský život krehký a nenahraditeľný.  

Pokiaľ vás román zaujal môžete si ho zakúpiť tu

4 komentáre

 1. Knižku si musím prečítať, už iba ten nadpis mi pripomína moju najlepšiu zosnulú kamátku.
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dnes som sa na to kúkala v knihkupectve :D A vyzeralo to naozaj na super knihu :)
  www.aduliksun.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Obsah je dosť zaujímavý :) aj keď nemám veľmi rada fantasy a celkovo nadprirodzeno, táto knižka môže byť fajn :)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. knižka je naozaj krásna :))

  http://7bluedots.blogspot.com.es/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.