Kerstin Gierová - Rudá jako rubín

streda 7. októbra 2015


Autor : Kerstin Gierová
Vydavateľstvo : IKAR
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : trochu 3/5
Akcia: áno 3/5
Humor : ááno  3/5
Žáner :romantika, YA

Do rúk sa mi dostala kniha, ktorá mala na môj vkus veľmi zaujimavú anotáciu. Prosím prečítajte si ju : 
Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. A co teprve když pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem? 

Po prečítaní tejto anotácie som si už vedela na 80% predstaviť aký príbeh sa mi to do ruky. Opak bol však pravdou. Nedostala som príbeh, ktorý som čakala. 

Gwendolyn zdedila gén pred ktorým ju chcela jej matka ochrániť. Bohužiaľ osud to chcel inak a Gwendolyn je schopná cestovať v čase. Zo začiatku príbehu mi to prišlo celé mätúce a nevedela som sa v deji zorientovať.  Postupom čítania mi veci začínali dávať zmysel a príbeh ma zaujal aj keď nie až tak veľmi ako som očakávala. 

Kerstin som si obľúbila hlavne kvôli jej knihám o snoch. (Strieborná kniha snov). Tam mala všetky postavy dokonalo premyslené a presne tak to premyslela aj v tomto príbehu. Každá postava bola iná a mala inú osobnosť. 
Ako to už v YA literatúre býva aj v tejto knihe bude dominovať láska. Gwen sa zamiluje ale pozor nezamiluje sa v minulosti ako by sme očakávali ale v prítomnosti. To ma tak trochu sklame, pretože som čakala niečo iné a takto celá kniha pre mňa stratila iskru. 

Kniha je písana čitateľným štýlom. Nájdete v nej zaujimavú myšlienku, originálný príbeh, veľa akcie, romantiky. Napriek tomu si neviem pomôcť ale v celej knihe mi niečo chýbalo. To ma nabáda na myšlienku, že tento príbeh zaujme skôr mladšie ročníky ako tie staršie, ktoré čakajú od príbehu niečo viac.

Knihu si môžete zakúpiť tu.

1 komentár

  1. Ďakujem za tip. :)) Od Kerstin Gierovej som čítala Prvú a Duhú Striebornú knihu snov a obe ma veľmi zaujali. Určite si ju prečítam.

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.