Sophie Jordanová - Nespútaní

štvrtok 22. októbra 2015

Autor : Sophie Jordanová
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : áno 4/5
Akcia: áno 5/5
Humor : ale občas áno  3/5
Žáner :romantika, YA

Pokiaľ si pamätáte moju recenziu na Nevítaných tak viete, že som bola touto knižkou nadšená ako nikdy. Prvý diel tejto veľmi zaujímavej dystopie skončil naozaj napínavo.

Davy, Sean, Gil a Sabine utiekli a sú z nich utečenci, ktorí sa musia postaviť na nohy. Davy má neustále pred očami to ako zabila človeka. Straší ju to v snoch a aj v realite.

Ak ste čítali prvý diel tejto knižnej série, tak si určite pamätáte na vzťah, ktorý vznikal medzi Davy a Seanom. Ak ste im fandili mám pre vás smutnú správu. Ani nie po sto stranách je naša štvorica na úteku separovaná a do príbehu vstupuje Caden. Caden Davy zachráni a zavedie ju do sveta HTS - pozitívných, ktorí sú pripravení bojovať a vzbúriť sa. No čo čert nechcel Davy sa zamiluje do Cadena a stále si však uvedomuje to čo cítila k Seanovi.

Prvý diel bol naozaj super. A ako to už pri pokračovaniach býva niekedy sa stane, že nie sú také dobré. A v tomt prípade to platilo tiež. Čaro príbehu bolo potlačené a na scénu sa dostáva hlúpy možno až zbytočný milostný trojuholník, ktorý to všetko kazí. Obvykle som milovník všelijakých zápletiek ale mám pocit, že autorka v tomto príbehu vytvorila naozaj zaujimavé prostredie, ktoré je netradičné a zničila ho - láskou.

Davy sa sústreďuje len na svoje pocity a je zmätená a celý dej sa mení na typický romantický príbeh, ktorý vás ničím neprekvapí. Dievča, ktoré sa nevyzná vo svojich pocitoch, dvaja chlapci, ktorým na nej záleží a blááábláááblááá. Ja sa pýtam iba jedno! Prečo si to Sophie musela takto pokašlať?

Napriek tomu všetkému je príbeh celkom čitateľný ale to len vďaka tomu, že autorka má dobrý štýl písania.

Ak vás kniha zaujala objednajte si ju tu.

1 komentár

  1. O knize jsem už slyšela, ale zatím si neplánuju ji přečíst :D
    Pěkná recenze :)
    DENYII

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.