Jennifer Nivenová - Všetky skvelé miesta

piatok 27. novembra 2015

Autor : Jennifer Nivenová
Vydavateľstvo : YOLi
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: skôr nie 2/5
Humor :  áno  3,5/5
Žáner :romantika, YA

Theodora Fincha trápia depresie. Každý deň premýšľa nad smrťou, no zároveň hľadá dôvody, prečo žiť.
Violet Markeyová ráta dni do maturity, aby mohla ujsť z malého mesta, kde ju prenasledujú bolestné spomienky na sestrinu tragickú smrť.
Navzájom sa nepoznajú, až kým sa obaja neocitnú na rímse školskej zvonice, s pohľadom upretým na chodník šesť poschodí pod nimi.
Keď som si v robote uvarila čaj a pustila sa do tejto knižky prvé slovo, ktoré mi napadlo bolo depresia. Veď už len prvá veto z tejto knihy začína veľmi pochmúrne. "Je dnešok vhodným dňom na smrť?  
Chvíľku som sa zamyslela a rozhodla sa, že dám knihe šancu a budem sa snažiť, aby som z nej nebola zbytočné zdeptaná.

Violet a Finch sú dve úplne rozdielne osobnosti. Violet je populárna, má veľa kamarátov a logicky ju má každý rád. Finch je ten čudák s ktorým sa nikto nebaví a všetci si z neho robia srandu. Pochopiť Finchovu postavu bolo veľmi komplikované. A tiež na mňa celý príbeh vďaka nemu pôsobil príliš depresívne a to mi veľmi prekážalo.

Jennifer je úžasna spisovateľka a knihu napriek otravnej postave (Finch) napísala veľmi čitateľne a s láskou. Dejová línia pribehu už však nebola taká dokonalá. Problém bol hlavne v tom, že v deji som sa nestretla s ničím originálným. Finch a Violet sa pomaly spoznávajú, stávajú sa z nich priateľia, z priateľov sa menia na záľubencov a tak ďalej. Ich láska je mladá, nevinná, čistá, krásna...áno o tom niet pochýb ale kde je niečo nové??? 

V knihe stretneme aj vedlajšie postavy ale pôsobili na mna iba ako také pozadie. Finch má najlepšieho priateľa Charlieho. Charlie je celkom vtipný zaujimavý chlapec. Mohla by z neho byť zaujimavá postava, ktorá príbehu dodá šťavu ale bááám nič také nebude. Autorka totiž na Charlieho humor zabudla a ako sa príbeh viacej rozbieha a zamotáva mizne Charlieho humor zo scény.

Veľa z vá si však bude myslieť, že tento príbeh je nádherný, dych berúci a áno naozaj je. Číta sa veľmi dobre, autorka má prijemnú štylistiku. Jediné čo mi však vadilo bola jeho - neoriginalita. Ak ste však milovníci Johna Greena tak táto kniha je ako stvorená pre vás.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu.

2 komentáre

  1. túto knižku by som veľmi rada dostala na Vianoce, ale zarazilo ma, keď si štýl prirovnala ku Greenovi - toho ja totiž nejako nemusím :/ tak uvidím, ako bude príbeh pôsobiť na mňa :)

    www.beautiful-savage.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak táto knižka vyzerá super. Ani som nevedela, ze taká existuje a veľmi ma zaujala

    Pozývam teba aj tvojich čitateľov na adventnú GIVEAWAY

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.