Julie Kagawa - Talon

nedeľa 15. novembra 2015

Autor : Julie Kagawa
Vydavateľstvo : Fragmet
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : áno 4/5
Akcia: áno 5/5
Humor :  áno  3/5
Žáner :romantika, YA

Sú medzi nami, neustále nás sledujú a chcú jediné - splynúť s davom a prežiť... Je naozaj toto ich skutočný osud alebo sa rozhodnú zistiť pravdu? Zoznámte sa s drakmi medzi nami, ľuďmi. 

Keď sa mi do ruky dostala táto kniha bola som veľmi zvedavá čo to bude. Čítala som už pár románov o drakoch ale malokedy ma pohltili natoľko, že som ich prečítala celé.  Tento román som prečítala celý ale myslím, že to bolo skôr tým, že mi sadol štýl písania autorky ako samotný dej.

Príbeh nás zavedenie do svete Talonu. Talon je spoločenstvo drakov, ktoré vychováva drakov a pomáha im prežiť vo svete ľudí. Ember je drak spoločne ako jej brat Dante. Sú dvojičky a toto leto majú ísť do svete ľudí a naučiť sa s nimi splynúť. Ember sa na túto úlohu teší. Je to jej posledné voľné leto.

Samozrejme draci majú svojich nepriateľov. Lovi ich skupina ľudí a ich úlohov je vyhubiť dračí rod. Čo sa stane ked sa Ember skamaráti s lovcom drakov Garettom?
Ember mi ako hlavná hrdinka veľmi nesadla. Správala sa nezodpovedne a občas som mala pocit, že príbeh rozpráva skôr 11 ročné dievča.
Celý príbeh bol viac menej predvídateľný a nemal vás čím prekvapiť čo bola škoda. Garret je chlapec, ktorý celý život iba bojuje s drakmi. V živote nemal kamarátov ale s Ember vie komunikovať bez problémov a jednoducho sú pre seba ako stvorení.

Aby som však nebola veľmi kritická kniha mala aj pár pozitívnych momentov. Zaujimavý opis lovu drakov, vymyslenie fungovanie Talonu a rôzne akčné momenty. Tiež ako som spomínala autorka ma celkom pútavý štýl písania. Takže tento román hodnotím ako priemerný. Určite zaujme a oddýchnete si pri ňom. Ja som však čakala viac akčných momentov s drakmi a menej romantiky a milostných trojuhulníkov.

Pokiaľ chcete knihu si objednajte tu.
 

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.