Abbi Glinessová - Nikdy viac

streda 23. decembra 2015

Autor : Abbi Glinesová
Vydavateľstvo : IKAR
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: skôr nie 2/5
Humor :  áno 3/5
Žáner :romantika, erotický román, YA

Práve keď sa Blaire poddá citom k nevlastnému bratovi, Rush jej odhalí také zničujúce tajomstvo, že nie je schopná odpustiť mu. Vzdá sa prísľubu večnej lásky, odíde z Rosemary Beach a vráti sa do rodného mestečka v Alabame, aby si Rusha navždy vymazala z pamäti. Plány jej skomplikuje nečakaná novina a Blaire nezostáva nič iné, len dôverovať mužovi, ktorého už nechce ani vidieť. Zmieta sa medzi Rushovou ukrutnou túžbou získať ju naspäť a pudom sebazáchovy. Bojí sa, že sa znova popáli. Netuší, či koná správne. Čo ak spraví najväčšiu chybu vo svojom živote? V hre nie je len jej budúcnosť.
Román Nikdy viac je pokračovaním vášnivého príbehu Zájsť priďaleko.


Pokiaľ ste čítali moju recenziu na prvý diel tohto románu určite viete, že som ho zhltla za jeden deň. Preto som sa veľmi tešila, keď som sa dozvedela, že druhý diel vyjde ešte tento rok.

Na štýle písania Abbi je niečo čo vás donúti zahlbiť sa do príbehu natoľko, že knihu prečítate naozaj za pár hodín. 
Knižný párik Blaire a Rusha som si obľúbila už v prvej knihe. Ona je naozaj správne dievča, ktoré sa chce byť nezavísle a Rush je k*revník a na tých ženy jednoducho letia. 
Všetko sa však obráti k lepšiemu keď spozná Blaire ale tento príbeh poznáte z prvého dielu.

V tomto diely je Blaire tehotná a mne sa veľmi páčila tá myšlienka. Keďže autorka zachovala charatker Blaire rovnaký ako v prvom diely Blaire logicky odmieta všetku pomoc. Dokonca nechce ani to, aby sa Rush dozvedel o tom, že bude otec. Oooch, aké typické.

Postava Rusha sa narozdiel od Blaire formovala a veľmi zmenila. Zo sukničkára sa stáva vzorný budúci otec a milujúci partner, ktorý je ochotný sa pre svoju lásku obetovať. Bohužiaľ zápletka v druhom diely je oveľa viac predvidateľnejšia ako v prvom. Čo je škoda, pretože vás nemá čo poriadne prekvapiť. Jediné čo to vylepšuje je to, že autorka knihy ako som už spomínala vie písať naozaj pútavo.

A aby sa celý príbeh netočil iba o Rush a Blaire, tak v knihe sú aj vedlajšie postavy, ktoré vás naozaj dostanú. Napríklad taký Woods. Ten chlap je naozaj úžasný a ochotný Blaire vždy pomôcť. Ale to či medzi nimi vznikne alebo nevznikne niečo viac si už prečítatajte v knihe. Tiež som si veľmi obľúbila postavu Rushovej sestry. Je to taká správna rozmaznaná mrcha a možno by si zaslúžila, aby sa jej autorka venovala aj trochu hlbšie.

Túto knihu naozaj odporúčam všetkým, ktorí chcú pri knihe vypnúť a trochu sa odreagovať. Je na to ako stvorená.

Knihu objednávajte tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.