Sasha Grey - Juliette Society

piatok 4. decembra 2015

Autor : Sasha Grey
Vydavateľstvo : XYZ
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: skôr nie 2/5
Humor :  nie 0/5
Žáner :romantika, erotický román

Studentka filmové vědy Catherine má tajemství: sen plný divokých sexuálních představ, za něž se stydí a jež ji uvádějí do rozpaků. Hlavním hrdinou jejích erotických fantazií je její učitel filmové teorie Marcus. Na jedné z jeho přednášek se Catherine seznámí se smyslnou Annou, která ji zavede do tajného klubu, v němž se scházejí nejvlivnější lidé světa, aby prozkoumali své nejtemnější sexuální fantazie.


Vyzerá to tak, že vlne erotických románov, ktoré vzniklo vďaka Fifty shades of grey ešte úplne neodzvonilo a na pulty kníhkupectiev sa opäť dostáva nový erotický román. Ponúkne nám ale tento román aj niečo iné ako peknú obálku? Uvidíme.

Zápletka celého románu znie zaujimavo. Študentka vysokej školy objaví samu seba vďaka elitnej utajenej erotickej spoločnosti, ktorá je splní jej najtajnejšie fantázie a túžby o ktorých ani netušila, že ich má. Celý príbeh je však veľmi zvláštne napísaný.

Obsahuje časti, ktoré sú plné vulgarizmov a sexu, ktorý je opísaný tak trochu primitívnych a jednoduchým spôsob ale nájdete v ňom aj časti v ktorých autorka filozofuje o úlohach pohlavia vo filmoch, literatúre a tak ďalej. Občas sa mi zdalo akokeby mala kniha dvoch autorov. Jeden autor je zvrhlý a nadržaný a ten druhý sa zameriava viac menej na duchovnú stránku.

V každom prípade tieto dva písania nie sú kompatibilne a na čitateľa to môže pôsobiť veľmi rušivo. Aspoň mne tento schizofrenický štýl vadil. Ďaľšia vec, ktorá mi prekážala bola tak trochu primítivnosť hlavnej hrdinky. Aj tu som si všimla miernu schizofréniu. Catherine je človek, ktorý túži po vzdelaní a vyzerá ako rozumná mladá dáma. Pokiaľ jej však nahliadnete do hlavy, tak zistíte, že niektoré je myšlienky sú naozaj nepochopiteľné a nezmyselné.

Tento príbeh hodnotím priemerne. Boli tam časti, ktoré ma celkom bavili ale autorka je podľa mňa ešte nevypísaná.

Pokiaľ chcete objednávajte knihu tu.


Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.