ANDY JONES - MY DVAJA (recenzia)

sobota 9. januára 2016

Autor : Andy Jones
Vydavateľstvo : PLUS
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: skôr nie 2/5
Humor :  áno 3/5
Žáner :romantický román

William Fisher, mladý, dobrosrdečný a humorom sršiaci Londýnčan, sníva o veľkej kariére režiséra, no zatiaľ sa motá len v reklame. Jeho život sa zvrtne o stoosemdesiat stupňov, keď mu osud prihrá do cesty krásnu, inteligentnú, no zároveň záhadnú a takmer o dekádu staršiu vizážistku Ivy s jazvami na tvári. Po troch týždňoch vedia svoje: sú stvorení jeden pre druhého.
Príbeh My dvaja je natoľko úprimný, očarujúci, miestami vtipný a potom zas dojemný, že v jednej chvíli s jeho hrdinami plačete a hneď nato vás rozosmejú.
Nádherný, moderný, napínavý a vtipne vykreslený príbeh o sile lásky a nevyspytateľnosti osudu.  


Priznám sa vám, že na napísanie tejto recenzie som potrebovala trošku viac času. Hlavne preto lebo som chcela strebať všetko čo mi táto kniha ponúkla a teraz sa skúsim v skratke o to s vami podeliť.

Budem úprimná a poviem vám, že od tejto knihy som nečakala veľa. Anotácia nebola ničím zaujímavá a ani o knižke sa veľmi nehovorilo. Veľká škoda. Zaslúžila by si viac pozornosti.


William je mladý, milý, inteligentný muž, ktorý sa z ničoho nič zamiluje do staršej vizážistky Ivy. Willa som si hneď obľúbila. Je to typický pohodový chlap, ktorý vám vyčarí úsmev na perách. Ivy je voľnomyšlienkarska umelkyňa, ktorá má svoj vlastný svet.

Bolo naozaj krásne pozorovať to ako sa vyvíja vzťah Willa a Ivy. Kniha v podstate nemá zložitú zápletku celý príbeh sa točí iba okolo ich dvoch. Andy Jones je talentovaný spisovateľ, ktorý zvládne písať tak, že si jeho postavy zamilujete.
Každú jednu.
Nezáleží či je to vedlajšia alebo hlavná postava.
Andy sa postaral o to, aby bola jedinečná a vy budete prežívať celý príbeh s ňou.
V knihe nájdete aj veľa myšlienok na zamyslenie a to sa mi už dlho pri žiadnom románe, ktorý som čítala nestalo.
Nie je to klasický román o láske, ktorý opisuje lásku dvoch ľudí. Je to román, ktorý opisuje to čo sa stane keď sa dvaja ľudia zamilujú a prejde ten prvotný ošial. Písaný krásným, nenasilným štýlom. Túto knihu naozaj odporúčam všetkým zamilovaným a aj tým, ktorí na lásku stále čakajú.

Knihu si môžete zakúpiť tu.

3 komentáre

 1. táto knižka vyzerá celkom zaujímavo a zrejme po nej siahnem, lebo vďaka tebe som už natrafila na niekoľko super románov ;)

  Na blogu práve prebieha kozmetická giveaway, tak neváhajte! ;)
  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. krásny príspevok <3
  http://worldbynicole.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.