Anna Toddová - Sľub

pondelok 25. januára 2016

Autor : Anna Toddová
Vydavateľstvo : YOLi
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno 4/5
Žáner :romantický román, YA


Láska bolí.
Aj keby nemala je bolestivá, ale napriek tomu je k životu potrebná.

Tak nejak by som opísala vzťah, ktorý prebieha medzi Tessou a Hardinom. Ich láska nikdy nebola jednoduchá a to je to čo robí celý príbeh zaujímavý.


Prvá kniha ma doslovala pohltila až ma to prekvapilo. Nerozumela som prečo ma tak veľmi baví čítať príbeh z ktorého som možno už vyrástla ale bavil ma. Druhá kniha však bola o niečo slabšia ako prvá. Nehovorím ale, že bola zlá. Hardin a Tessa stále pokračujú vo svojom búrlivom vzťahu, ktorý je plný hádok, bolesti, sexu a pekných chvíľ.


Niekedy som bola prekvapená koľko milostných zápletok ešte autorka vymyslí. Trochu mi však prekážalo, že Anna urobila z Tessy tak trochu dokonalú Mary Sue. Všetci vedlajší hrdinovia v knihe po Tesse túžili a chceli ju. Je jedno či to bol Noah, Trevor, Zet. Miestami mi to už liezlo na nervy.

V druhej knihe sa autorka venuje aj vedľajším postavám, ktoré dostávajú viac priestoru a celý príbeh pozitívne obohacujú. Tessa postupne dospieva a mení sa. Mám veľmi rada, keď sa v knihe postavy vyvíjaju. No Hardin ostáva viac menej rovnaký aj keď sa snaží.
Sľub je napísaný podobne ako Bozk. Jednoducho a čitatelne.


Séria After, bohužiaľ, neponúka žiadne hlboké myšlienky. Je určtená na vyplnenie voľnej chvíľky a odreagovanie sa od problémov bežného života. Dievčatá túto knihu milujú hlavne kvoli dráme, sexu a Hardinovi. Zlí chlapci budú v kurze vždy. Pokiaľ sa vám páčil prvý diel určite si nezabudnute prečítať aj druhý diel. Na konci nás autorka opäť šokuje ale viac prezrádzať nebudem.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar, druhý diel si môžete zákupiť tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.