ľudia v našich životoch

utorok 26. januára 2016

Niekto mi raz povedal, že ľudia do nášho života vstupujú pre tri rôzne dôvody.
Prvý je, aby nás niečo naučili.
Druhý je, aby nás za niečo potrestali.
Tretí je, je aby nás odmenili. 

Ak mám pravdu povedať myslím, že tie dôvody, prečo ľudia vstupujú do našich životov sú iba dva. Aby nás potrestali alebo odmenili.
Každý človek vo vašom živote vás niečo naučí. 
Či už chcete alebo nechcete je to tak.

Ja som do svojho života pustila nových ľudí pri ktorých som si uvedomila jednu vec. Že pri nich viem byť sama sebou bez toho, aby som prechádzali mojim extrémne dlhým spoznávacim procesom. 

Potom som si uvedomila, že čo keď som nikdy nebola sama sebou lebo som sa stretávala s nesprávnymi ľuďmi, ktorí ma istým spôsobom brzdili? Vždy som si o sebe myslela, že si nikoho k telu rýchlo nepripustím, pretože som sa bála toho, že budem sklamaná. Že keď dovolím novým ľuďom, aby ma spoznali, tak to využijú proti mne a zradia ma.
Nakoniec vás však vždy zradia iba tí od ktorých to nečakáte.
Netvrdím však, aby ste dôverovali každému.
Len niekedy sa oplatí veriť.
Veriť v to, že dobrí ľudia možno ešte nevymreli.
Ale kto je vlastne dobrý človek??
Myslím, že to je už ale iná téma.


20 komentárov

 1. veľmi pekný text:) a krásne fotky, úsmev ti pristane!

  http://theemthusiast.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. predtým som sa stretávala s inými ľuďmi ako teraz a až teraz som zistila že vtedy som to nebola ja, bála som sa že ak sa budem chovať inak (ukazať svoju pravú tvár, blázniť sa)ako si myslím tak si budú o mne myslieť že som blbá. A až potom mi došlo že sa môžem správať ako ja uznám za vhodné a budú ma mať aj tak radi ak je to ozajstné. A už je to asi rok čo už mi je jedno kto si čo omne myslí lebo viem že som to ja a ďakujem zato.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak nejak sa aj ja občas cítim. A najťažšie je naučiť sa kašlať na to čo si myslí druhí ľudia. Ale našťastie sa to dá naučiť :)

   Odstrániť
 3. moc hezký kabátek:))
  www.andreykab.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Barva svetru je super, hořticovou jsem si teď oblíbila:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej aj mne sa celkom zapáčila ale zatiaľ mam v tej farbe iba tento svetrík :)

   Odstrániť
 5. V poslednom čase sa v tvojich článkoch úplne vidím a núti ma to sa nad sebou zamyslieť... S týmito ľuďmi to mám tiež podobne - sklamali ma takí, ktorým som ukazovala svoju povahu a osobnosť postupne, po nejakom čase... A doteraz sa naopak bavím s ľuďmi, ktorým som začala svoju osobnosť prejavovať hneď od začiatku.
  Aj keď, samozrejme, boli aj výnimky, kedy to bolo presne opačne... záleží od charakteru. (Napríklad, že zo začiatku sme ako súrodenci, bez pretvárok, a postupne sa bavíme stále menej.)
  Ale zvláštne, že veľakrát to aj mne funguje práve tak, ako opisuješ ty. Že keď po nejakom čase ukážaš pravú tvár, tak nakoniec zistíš, že taká im nevyhovuješ. Aj ja som dospela k tomu, že je fakt lepšie sa ukázať v pravom svetle hneď. Aj keď sa s tými ľuďmi po pár rokoch možno baviť nebudem, tak viem, že na začiatku ma mali radi bez pretvárok. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teším sa, že niekto sa v mojich blaboloch a vymýsloch aj nájde, takže ďakujem ti potešila si ma :) A s tou pravou tvárou je to vždy komplikované, lebo odhaliť sa hneď na začiatku je aj risk, že ti človek ublíži ale zas kto sa bojí nech nechodí do lesa :)

   Odstrániť
 6. Krásne napísané :) A nádherné fotky.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Já jsem asi tak před rokem udělala něco jako čistku "kamarádu" a musím říci, že těch pravých mi už zůstalo jen pár, ale jsem za to dost ráda! Ale nikdy mě nenapadlo nad tím takto uvažovat, že nám vstupují dva tipy lidí do života a i proto, aby nás potrestali. Nebo aspoň zatím se mi to nestalo ale třeba uvidíme někdy, zatím na tyto lidi nemám "štěstí" :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moc ti to sluší :) Mě vždycky trvá hrozně dlouho, než si k sobě někoho pustím. Ani to není snad proto, že bych se bála zklamání, ale prostě je to můj povahový rys, jsem stydlivá a je jen málo lidí, v jejichž přítomnosti opravdu umím být sama sebou. Občas je díky tomu úsměvné, že lidé, kteří mě tolik neznají se diví, že například i já mluvím sprostě apod., když v jejich společnosti jsem pomalu neviditelná :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej aj ja som to občas mala presne ako ty, teraz sa už snažím prejaviť trochu viac ale niekedy je to ťažké človek sa ťažko zbavuje starých zvykov :)

   Odstrániť
 9. juj, ja som sa v tom druhom odstavci nejak stratila :O Asi som ťa zle pochopila, ale hovoríš, že sú dva, ale aj tak spomínaš aj ten tretí. Každopádne súhlasím, že každý nás niečo naučí a môžeme to brať tak, že tým, že nás niečo naučí, nás vlastne niečím odmení :) A strašne sa ti hodí farba svetra! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dôvody sú tri ale ja si myslím, že sú iba dva a ten tretí je samozrejmosť :)Dakujem pekne :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.