Eric-Emmanuel Schmitt - Žena v zrcadle

štvrtok 11. februára 2016

Autor : Eric-Emmanuel Schmitt
Vydavateľstvo : motto
Rok vydania : 2015
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  nie 2/5
Žáner :romantický román


Příběhy tří hrdinek, které se odmítly podřídit představám o úloze žen ve své době

Anne žije v Bruggách v době renesance, Hanna ve Vídni na konci 19. století, Anny Lee v Los Angeles současnosti. Tři osudy, tři ženy, které od sebe dělí staletí. Přesto mají něco společného. Všechny tři odmítají přijmout roli, kterou jim společnost, jejich okolí a muži chtějí vnutit, odmítají se smířit s obrazem, které jim nabízí dobové zrcadlo. Tři silné ženy, které se bouří a bojují o svou svobodu, o právo rozhodovat o svém životě. Tři ženy… nebo je to snad jen jedna jediná? 

Dnes mám pre vás recenziu na jeden veľmi zaujimavý román. Je to román o troch ženách a všetky žijú v inom storočí. Námet tejto knihy ma veľmi zaujal. Spája totiž historický román so súčastným. Mám rada príbehy kde sledujeme osudy viacerých ľudí.  

Každá kapitola zachýtava jeden deň života týchto žien. Autor píše naozaj pútova a nie je problém vžiť sa do každodenných starostí a problémov týchto žien. Po veľmi dlhej dobe sa mi naozaj veľmi páčilo ako autor opisuje pocity, miesta, nálady, atmosféru každého jednotlivého storočia.

Táto kniha neponúka iba jeden príbeh. Ponúka tri fascinujúce príbehy, ktoré sú odlišné ale myšlienka je rovnaká. Táto kniha vás donúti zamyslieť sa a to je presne ten pocit, ktorý som už veľmi dlho nezažila pri čítaní žiadnej knihy.

Najviac ma asi pohltil príbeh Hanny, ktorý bol písaní formou listou jej sesternici Gretchen. Asi to bude tým , že mám rada koniec 19.storočia v ktorom sa jej príbeh odohrával.

Túto knihu odporúčam naozaj každému. Nesie v sebe originálne tri príbehy, krásnu myšlienku a je písana naozaj krásným štýlom.

Knihu si určite objednajte tu.

 

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.