TOM MICHELL - MOJ PRIATEL TUČNIAK

štvrtok 25. februára 2016Autor : Tom Michell
Vydavateľstvo : noxi
Rok vydania : 2016
Romantika : nie ale lásku v nej nájdete 4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno  4/5
Žáner : román, dobrodužný 

Tom Michell, mladý učiteľ angličtiny, zažíva v poperónovskej Argentíne nečakané dobrodružstvo. Nebolo to ale odvážne spoznávanie latinskoamerických krajín, na ktoré sa toľko tešil. Jeho život zmení smer, keď počas výletu v Uruguaji zachráni tučniaka špinavého od ropy a dechtu, ležiaceho na pobreží plnom mŕtvych vtákov. Očistí ho a chce ho vrátiť do mora, kam patrí. Tučniak s tým však nesúhlasí. V tom momente sa začína ich spoločná cesta.  

Viete si predstaviť, že z vašej prázdninovej cesty si domov priveziete tučniaka? Podivná predstava všakže?
Napriek tomu nie však nereálna a práve o tom je tento príbeh.  

Príbeh začína pomerne smutne. Mladý učiteľ natrafí na pláž, ktorá je plná zúbožených, mrtvých tučniakov, ktorí zahynuli kvôli rôpnej škrvne. A však jeden tučniak žije! Nechce dovoliť ľudskej krutosti pripraviť ho o krásy života. Náš mladý učiteľ ho zachráni a ich spoločná cesta sa môže začať. 

Táto kniha ma neskutočne veľa humorných chvíľ, ktoré vám vyčaria úsmena na perách či chcete alebo nie. Juan Salvador je jednoducho tučniak s veľkým T. a svojho záchrancu si veľmi rýchlo obľúbil. Pocestuje s ním autobusom a dokonca sa dostane aj na letisko, kde svojmu novému ľudskému kamarátovi vytvorí pár milých nepríjemností. 

Tento román však ponúka oveľa viac ako len priateľstvo medzi tučniakom a človekom. Autor nás poučí o tučniakoch ako takých a dovolí nám nahliadnúť aj do politicko-ekonomickej situácií v Argentíne.
Polemizuje nad životom v Južnej Amerike tak ako nikto. Či už ide o popis prírody alebo odhalovanie života miestných ľudí. Mňa osobne zaujali najviac stránky o domorodcoch. Tom to jednoducho napísal tak, že budete mať pocit, že sa rozprávate s kamarátom, ktorý precestoval Južnú Ameriku.

Myslím, že tento príbeh má každému čo ponúknúť a čas vám prí čítaní bude utekať pred očami. 

Takže klikajte a objednávajte tu nech máte knižku doma, hneď ako vyjde.
 

1 komentár

  1. Natrafila som už na túto knihu, ale nekúpila som si ju. Po tejto recenzii mi je to trochu ľúto a preto sa po ňu vrátim :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.