ABBIE RUSHTONOVA - NEVYPOVEDANE (rezenzia)

utorok 29. marca 2016Autor :Abbie Rushtonová
Vydavateľstvo :YOLI
Rok vydania : 2016
Romantika : áno  3/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno  4/5
Žáner : román, romantický román, YA
 
Megan nerozpráva.
Vlastne neprehovorila už niekoľko mesiacov.

Odháňa od seba ľudí, aj tých, na ktorých jej záleží. V hlave má uväznené niečo, čo nemôže, či skôr nesmie prezradiť.
Potom do školy nastúpi nová spolužiačka. Jasmine je veselá, krásna a nesmierne utáraná dievčina.
Megan si to nevie vysvetliť, ale život jej odrazu pripadá krajší a zaujímavejší. Rada by zasa rozprávala a zdá sa, že Jasmine je ten správny dôvod, prečo začať.
 
Rozprávanie je prirodzená súčasť nášho života. Nepozastavujeme sa nad tým prečo. Vychádzanie slov z naších úst berieme ako samozrejmosť a neriešime aké by to bolo keby sme rozprávať nevedeli. Megan rozprávať vie.
Bohužiaľ, neprehovorila niekoľko mesiacov a stráti sa ľudí. Prečo je to tak?
To vám samozrejme ja neprezradím.
 
Kniha sa rozbieha pomaly a nie je ničím nezvyčajná a ani výnimočná. Nevadilo mi to, pretože som ani nemala v pláne očakávať niečo zaujimavé. Tešila som sa, že vám v rukách ďaľší román zo série YA pri ktorom omladnem!
Ako som však čítala ďalej zistila som, že Nevypovedné má možno väčší potenciál ako som predpokladala.

Autorka pracuje veľmi dobre s napätím a práve to vás donúti čítať knihu ďalej. Bola som prekvapená koľko prekvapivých zvratov, akcie sa podarilo Abbie vtlačiť do tak nevinne vyzerajúcej knihy pre mladých.  V knihe stretnete aj postavy ako z typických amerických filmov. Namyslené dievčatá, športovcov, skupinku šprtov a podobne. Práve tieto plytké postavy mi na knihe vadili asi najviac.

Abbie vedlajšie postavy odflákla a to neznášam. Narozdiel charakter Megan a jej novej kamarátky Jasmine autorka prepracovala do detailov. Megan ma prekvapovala stále viac a viac.
Aj keď nerozpráva povie toho veľa

Milovníkov YA literatúry táto kniha určite poteší a nebudú sklamaní. Myslím, že je to podarenejší kúsok z tohto žánru, takže pokiaľ ste knihu ešte nečítali môžete si ju objednať rovno k vám domov napríklad aj tu.


 
 

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.