Samantha Youngová - Scotland Steeet

štvrtok 17. marca 2016


Autor : Samatha Youngová
Vydavateľstvo : IKAR
Rok vydania : 2016
Romantika : ááno  5/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno  4/5
Žáner : román, romantický román, YA

Shannon MacLeodová má smolu na mužov. Bodaj by nie, keď ju priťahujú potetovaní svalovci so zvodným pohľadom, ktorý neveští nič dobré. Cole Walker predstavuje presne ten typ, ktorému sa chce Shannon vyhnúť – je príťažlivý, potetovaný a namyslený. Za drsným výzorom sa však skrýva dobré srdce a Cole navyše hľadá tú pravú. Keď sa mu do cesty pripletie rozkošná ryšavka, nezaváha a zaútočí na jej zlomené srdce.
Lenže minulosť nespí a pripomenie sa práve vtedy, keď to človek najmenej čaká. 
 
Konečne sa na pulty slovenských kníhkupectiev dostáva dlho očakávaný príbeh Cola Walkera!
Huráá! 
Postavu Cola Walkera si čitateľky tejto série obľúbili hlavne v druhej knihe a veľmi si želali, aby aj sladký Cole našiel svoju veľkú lásku. Aký je teda jeho príbeh?

Aby som k vám bola úprimná ako vždy ja som zas od tejto knihy neočkávala veľmi veľa. Knihy Samanthy mám rada, takže som sa prirodzene tešila, že sa opäť budem môcť vrátiť do jej sveta ale neprežívala som to.
 
Cole prvý krát videl Shannon, keď mal päťnásť rokov. Odvtedy sa nevideli ale už vtedy medzi nimi preskočila iskra. Shannon sa po deviatich rokoch vracia späť a osud opäť spojí ich cesty.
Stretnú sa v tetovaciom štúdiu, kde sa Shannon zamestná ako recepčná.

Postavu Shannon som si veľmi obľúbila. Bavilo ma čítať jej myšlienkové pochody a ešte viac ma zaujal aj jej príbeh. Autorka opäť vytvorila charakter, ktorý vás chytí za srdce. Aach!
Čo sa týka Cola je typický dokonalý knižný hrdina. Možno preto ma zo všetkých mužských hrdinou z celej série zaujal najmenej. Dokonalosť je nudná.
Piata knižka sa však netočila iba o romantickom príbehu Cola a Shannon. V knihe je plno vedľajších postáv, ktoré sú vtipné a nepredvídateľné (Rae) ale aj postavy, ktoré prežívajú svoju vlastnú lovestory.
Autorka píše ľahkým a sviežím jazykom a príbeh sa číta v podstate sám. Ani nebudete vedieť ako a ocitnene sa na poslednej kapitole.

Celá táto séria však nie je len o láske a o sexe. Je hlavne o rodine, ktorá je v každej knihe dominantnou súčasťou.
Kto by to bol povedal, že romantický erotický románu, ktorý je určený hlavne na oddychové čítanie vás prínutí zamyslieť sa nad tým čo je v živote naozaj dôležité.
A nie vždy je to partnerská láska.

Piatu knihu tejto série odporúčam všetkým romantičkám, ktoré hľadajú humorný príbeh plný lásky a emocií. Myslím, že určite neoľutujete a príjemne si pri knižke oddýchnete. 

Knižku si zakúpte napríklad tu.

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.