E L James Grey

piatok 8. apríla 2016

Autor : E L James
Vydavateľstvo :x.y.z
Rok vydania : 2016
Romantika : áno  4/5
Napätie : občas 3/5
Akcia: občas  3/5
Humor :  občas 3/5
Žáner : román, erotický románChristian Grey je späť!
Ale netešme sa predčasne. ( aj keď je možné mať z jeho návratu radosť? ) Neprichádza k nám s novým príbehom. Vracia sa opäť na scénu s príbehom, ktorý nám už vyrozprávala Anna, ale panovačný Grey si vydobyl slovo a chce nám príbeh prerozprávať aj on! Ach, do kelu s arogantnými tvrdohlavými chlapmi.  

Kniha Grey nám neponúka teda nič nové. Pokiaľ ste čítali Päťdesiat odtieňov šedej, tak lovestory tvrdého, sebavedomého Greya a nevinnej slečny Stelovej určite dobre poznáte. Prečo teda vyšla kniha s rovnakým titulom ? Peniaze, peniaze a zase iba peniaze!  No pretože fanúšičky šedej série zaujíma ako sa na celý príbeh pozerá samotný Grey.
Christian Grey je záhadný a nepredvídateľný muž. Aspoň tak ho poznáme z Anninho rozprávania. Nevidíme mu do hlavy a nevieme na čo myslí. No toto rúško tajomstva padá a Christian Grey odhaľuje svoju dušu v plnej paráde. 

Ako som už spomínala tento titul vám neprinesie nič nové. Dej je rovnaký, dialógy sú nemenné a Christian napriek tomu, že vedie život úspešného podnikateľa nemá až tak nabitý program ako by zdravý smrteľník predpokladal. Jeho život sa točí okolo toho, že vybaví pár firemných telefonátov, zúčastní sa veľmi „dôležitých“ stretnutí a stalkuje Annu. Aaaach, pýtam sa prečo? 

Priznám sa vám, že som nemala veľmi veľké očakávania od tejto knihy ale niečo som predsa len čakala. Bola som zvedavá, aký vedie Christian život bez Anny! No toto želanie mi E L. James jednoducho nevedela splniť, pretože to vyzerá tak, že odkedy Christian Annu uvidel tak nemyslí na nič iné iba na ňu. Ukážte mi jedného chlapa, ktorý myslí 24 hodín denne na jednu ženskú! Budem vám vďačná.
Kniha obsahuje veľmi veľa myšlienkových pochodov, ktoré sa točia okolo Anny v oblečení, Anny bez oblečenia, Anny v putách, Anny so zaviazanými očami a aj táto recenzia sa opäť začína točiť okolo Anny. Vidíte aká je tá ženská otravná? 

 Samozrejme, nájdu sa pasáže, ktoré odhaľujú viac Christianovo detstvo a minulosť., ale stále ich je na môj vkus málo a naozaj ma nebavilo stále čítať o tom ako Christian po Anne túži. Keby sa autorka sústredila viac na Christianovo vnútro bez Anny a vytvorila mu zaujímavejšie dni v ktorých by napríklad riešil problémy o ktorých sme sa s Anninho rozprávania nedozvedeli príbeh by bol o sedemdesiat percent zaujímavejší. Možno inokedy no...

Pokiaľ ste zarytou fanúšičkou päťdesiatich odtieňov sivej, tak neváhajte a určite si knihu kúpte. Niektoré pasáže boli zaujímavé a aj vtipné. A predsa len, prežiť príbeh z Christianovej perspektívy má svoje svetlé stránky.
 Pokiaľ však očakávate niečo nové a naozaj si myslíte, že odhalíte Christianovu dušu, radím vám nad kúpou knihy ešte trochu pouvažovať.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednávajte tu
 

1 komentár

  1. I haven't read that book but it calls my attention!

    Please check my Blog!! :)

    http://www.alessabernal.com/

    Alessa Bernal :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.