Dôvera a Sklamanie

streda 25. mája 2016Nevysvetlené veci.
To je jedna z vecí, ktorú naozaj nenávidím a nerozumiem jej. Ako dokážu ľudia, žiť v tom, že si niečo nevysvetlia? Niečo sľúbia a potom bez váhania zmiznú z povrchu zemského a nezaujíma ich prázdny sľub, ktorý nedávno vyslovili.
Poslednú dobu mi mnoho ľudí sľubuje veľa vecí. Vždy to však ostane iba pri sľuboch. Potom sa zo mňa stáva skeptický človek, ktorý odmieta veriť ľuďom. Počúvam otázky typu, prečo si taká negatívna?
Prečo vo všetkom vidíš iba to zlé?
Prejav trochu dôvery!
Tí ľudia, ktorí mi toto hovoria asi nepoznajú Sklamanie. Rada by som ich zoznámila, pretože Sklamanie je jeden nepríjemný tvor, ktorý má silu vás vnútorne rozožrať. Nechcete sa s ním stretávať. Preto prestávam ľuďom dôverovať. Aby som Sklamanie už nestretla
Bohužiaľ, niekedy však príde človek, ktorý sľubuje a sľubuje. Nikdy to však nesplní. No napriek tomu k nemu cítite Dôveru a Dôvera je najlepšia kamarátka so Sklamaním. Tam kde je Dôvera objaví sa aj Sklamanie. A tento druh priateľstva je chorý. Dôvera väčšinou krátko po príchode Sklamania zmizne a ostane vám už iba tento nepríjemný parazit.
Niekedy sa však stane, že Sklamanie za Dôverou nepríde. A ja stále čakám kedy sa Sklamanie prestane kamarátiť s mojou Dôverou. (Nie som ostrihaná toto je iba stará ilustračná fotka, aby bol článok krajší! Aj keď skrášlovať ho vlastnou fotkou..ehm.. o tom pomlčíme ) 

5 komentárov

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezky napsáno. Hloupé je, že tak to prostě chodí. Lidé jsou nedokonalí. Někteří více a někteří méně. A ještě hloupější je, že bez důvěry je život strašný. A to nejhloupější je, že jestli by člověk opravdu něco neměl nikdy udělat, je vzdát se té důvěry. Nedávno jsem řešila, jak jsem jako malá na základce roky bojovala o to být prostě taková, jaká v hloubi duše jsem. Ale neustála jsem to. Nebyla jsem v té době dost silná na to ustát onu otevřenost, která neustále narážela na negativní okolí. Po letech musím říct, že život bez téhle otevřenosti (důvěry apod.) za nic nestojí. Ani za to, že se člověk nesetká se Zklamáním. Jen je potřeba se naučit to Zklamání ustát :-))) Tak přeji, ať tobě to vyjde a neztrácíš čas v něčem, co nejsi ty, kvůli těm, kteří si tvou důvěru nezasloužili :-)))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. je to veľmi smutné, ale skutočne pravdivé, že po toľkých sklamaniach je veľmi ťažké držať hlavu hore a byť optimista :( každopádne verím tomu, že v živote každého sa striedajú dobré obdobia so zlými, preto ak práve máš to horšie, teš sa, lebo zaručene o chvíľu na dvere zaklope to lepšie ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Veľmi pekne si to napísala :) a tá fotka ma hneď na prvý pohľad zaujala, je krásna :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.