posadnuta červenou

utorok 31. mája 2016


Nestabilnosť, prelietavosť, sťahovavosť, chvíľkovosť, vrtošivosť, neserioznosť, ľahkomyseľnosť, neustálenosť, nevybúrenosť a tak ďalej.

 
Ak by som pokračovala ďalej určite mi napadne ešte zopár výrazov, ktorými by som dokázala vyjadriť meniaci sa kolobeh života. Poslednú dobu mám pocit, že v mojom živote nie je nič stabilné. Všetko sa stále mení a rýchlo.

Kedysi mi jeden človek povedal, že sa mu na mne páči, že si môžem obliecť hocičo a bude to vyzerať dobre. Tvrdil, že je jedno či si oblečiem šaty so šteklami alebo rozťahané tepláky so šiltovkou. 
Ja osobne si myslím, že je to trochu inak.  Nemôžem si obliecť čokolvek a vyzerať v tom dobre, keď sa v tom necítim dobre! Môžem si obliecť tie najkrajšie a najdrahšie šaty ale pokiaľ pri pohľade na svoj odraz v zrkadle nevidím samu seba, viem, že je niekde chyba.

Vráťme sa ale k tým slovám na začiatku.  Poslednú dobu som premenila svoj šatník. Moje klasické kúsky, ktoré robia mňa mnou, túto zmenu prežili bez ujmy. Ale vyhodila som neuveriteľne množstvo vecí, ktoré mi pripomínali rekvizity do cirkusu. 

A zelenú v mojom šatníku dostala červená!

5 komentárov

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.