Tommy Wallach - Všichni jsme hledeli vzhuru

štvrtok 12. mája 2016


Autor : Tommy Wallach
Vydavateľstvo : COOBOO
Rok vydania : 2016
Romantika : áno  4/5
Napätie : áno 4 /5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno 4/5
Žáner :YA román

Všetci dobre vieme, že všetko sa jedného dňa skončí. Niekedy je dobré a niekedy nie. No aký je to pocit, keď sa dozviete o tom, že vám ostáva už iba pár týždňov života, pretože na Zem sa rúti neznámy útvar? 
Nič príjemne, že?

Strácate motiváciu niečo so sebou robiť, pretože viete, že to nemá zmysel. Všetko robíme pre niečo. Pre nejaký výsledok. Ale pokiaľ má Zem zaniknúť, aký ma vlastne zmysel chodiť do práce a šetriť peniaze? Aký ma zmysel pokračovať k štúdiu, keď nikdy nebudeme mať príležitosť využiť vedomosti v praxi? Presne o tomto je Tommyho príbeh.

Príbeh je napísaný zo štyroch pohľadov.  Spoznáme štyroch mladých ľudí. Všetci sú úplne rozdielní a majú málo spoločného. Jediná spoločná vec je to, že im ostáva iba pár týždňov života. Čo by ste robili v takejto situácií vy?
Užili by ste si posledné dni života alebo by ste sa s plačom schúlili v kúte a čakali na zázrak. Ja osobne si to predstaviť neviem.

Táto kniha naozaj chytí za srdce. Rozpráva príbeh, ktorý nikto z nás neprežil a zároveň sa zamýšľa nad niečím čo je blízke každému z nás. Zamýšľa sa nad otázkou bytia. Nad tým čo urobiť s vlastným životom.
Bude mať zmysel pustiť sa do vecí, ktoré sme v živote veľmi chceli ale vždy sme sa ich báli uskutočniť? Alebo sa jednoducho bezhlavo sa zamilujeme do osoby o ktorej vieme, že sa k nám nechodí, že nebude dobrým životným partnerom.

Všichni jsem hledeli vzhuru má potenciál. Tento príbeh je písaný veľmi čitateľnou a príjemnou formou. Na prvý pohľad je to klasický príbeh z YA literatúry ale podľa mňa nám ponúka oveľa viac. Myslím, že tento príbeh ma potenciál a určite po ňom siahnite.

Môžete si ho zakúpiť napríklad aj tu

3 komentáre

 1. Četla jsem pár recenzí, zatím vypadá dobře. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O tejto knihe som ešte nepočula ale vyzerá veľmi dobre:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Knihu jsem četla a nikdy Tommymu neodpustím to, že zabil Petera. Fňuk. Teda jasně... ale nemusel ho zabít dřív, než bude konec.:D
  Kniha se mi líbila - námět, obal, autorův styl - super. Ale mně osobně to časté střídání pohledů vadilo. A také se mi nelíbily některé části, které jako by napsal teenager. No, i tak si ode mě Tommy vysloužil hvězdičky.
  Blog na zabití

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.