Penelope Douglasová - Nádych

pondelok 20. júna 2016


  Autor : Penelope Douglasová
Vydavateľstvo
: Ikar
Rok vydania : 2016
Romantika : áno  4/5
Napätie : áno 4 /5
Akcia: občas  3/5
Humor :  občas 3/5
Žáner :ľubostný román, erotický román


Tate a Jared boli kedysi nerozlučný kamaráti. Tvárili spolu všetok voľný čas, prespávali jeden u druhého a delili sa o všetky tajomstvá. Jedného dňa sa však všetko zmenilo a Jared začal z ničoho nič robiť Tate zo života peklo. Tate odchádza do Paríža a vráti sa silnejšia ako nikdy predtým. No napriek tomu, že sa chce pohnúť ďalej, nie je nikde zaručené, že sa jej to podarí.

Penelope je pre mňa neznámou autorkou, takže som nevedela čo mám od knihy očakávať. Tak som ju ako vždy zaradila do kategórie oddychovky a pustila sa do čítania. Bola som prekvapená ale príbeh ma veľmi rýchlo vtiahol do čítania a bavil ma.

Hlavná hrdinka Tate je taká typická hrdinka vo všetkých dievčenských románoch. Je to obyčajné dievča, ktoré nevyhľadáva veľkú spoločnosť a stačí jej pár úprimných priateľov. (úprimne už by to chcelo zmenu, aby sme mali aj nejaký iný typ hlavnej hrdinky, lebo tieto ženské postavy na štýl CTRL+C , CTRL+V ma už úprimne unavujú) Jej charakter je však príjemný a neprekážala mi.

Jared je jedno veľké mužské decko. Jeho správanie mi prišlo detinské a nerozumné. Z ničoho nič strpčovať život svojej bývalej najlepšej kamarátke, nevysvetliť jej prečo mi príde naozaj detské. Keby ju šikanoval v minulosti, keď boli ešte deti a prestali sa kamarátiť dávalo by to väčší zmysel ako to, že mladý dospelý chlapec šikanuje dievča na štýl – poviem všetkým, že smrdíš!
Nie, nie, nie!!! Toto autorka nedomyslela ale dobre... Napriek tomu ma tento príbeh bavil a som ochotná odpustiť túto banalitu, ktorá ma rozčuľovala.

Čo sa týka dynamiky príbehu, tak tu chválim. Príbeh plynie plynulo a naozaj neobsahuje nudné, hluché miesta, ktoré by príbeh nikam neposunuli a čitateľa otrávia. S Tate jednoducho musíte súcitiť a miestami mi jej bolo naozaj úprimne ľúto. Časom sa aj dozvieme, prečo sa Jared k Tate správal tak ako sa správal. Ďalšia vec, ktorá sa mi nepáčila bolo to, že Tate odpustila Jaredovi všetky tie svinstvá veľmi rýchlo. Rozumiem, že ho mala rada ale aj tak, kde je nejaká ženská hrdosť? Také zverstvá sa neodpúšťajú len pre pekné oči! Je pravda, že Tate sa počas svojho pobytu vo Francúzsku zmenila. Dospela, a stala sa z nej tvrdšia osobnosť, ktorá je schopná postaviť sa Jaredovi ale to čo ona urobí Jaredovi sa nedá porovnať s tým čo urobil on jej!

Ako sa hovorí medzi láskou a nenavísťou je len tenká hranica. Najviac ubližuje tým, ktorých milujeme. Vypúšťame z úst úrážky len preto, lebo chceme tomu druhému ublížiť. Ale prečo? Aby sme ochránili samých seba? Aby nám nebolo ublížené tak ublížime prvý?

Nádych je príbeh o šikane. Aj keď príbeh nie je premyslený do najmenšieho detailu donúti vás zamyslieť sa. Budete ho mať uložený v hlave ešte dlho po dočítaní. Zbožňujem, keď ma kniha donúti niečo cítiť. A nádychu sa to rozhodne podarilo, takže vám túto knihu vrelo odporúčam. 

Internetové kníhkupectvo BUX.sk

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.