Kiera Cassová - Naslednička

štvrtok 7. júla 2016Autor : Kiera Cassová
Vydavateľstvo
: COOBOO
Rok vydania : 2016
Romantika : trochu 3/5
Napätie : áno 4 /5
Akcia: občas  3/5
Humor :  áno 3,5/5
Žáner : YA,  dystopia


Pamätáte si na Selekciu? Knižnú sériu o ktorej si dovolím tvrdiť, že jej obálky patria k tým najkrajším. Ale nenechajme sa oklamať vonkajšou krásou. V knihách ide hlavne o krásu vnútornú.

V každom prípade svet Selekcie opäť ožíva a my sa posunieme o pár rokov vpred. America a Maxon sa vzali a mali deti. Následníčka je príbeh o ich prvorodenej dcére Eadlyn.

Eadlyn bola celý život vychovávaná ako výnimočné dieťa. Nepočúvala nič iné, iba to, že je iná ako ostatné deti a, že jedného dňa sa z nej stane kráľovná, ktorá bude mať na starosti celú krajinu. Eadlyn, samozrejme táto sláva vstúpila do hlavy a z malej princeznej rastie rozmaznaná, egoistická žena, ktorá nevidí nikoho iného iba samú seba. A bodaj by nie! Keď celý život nepočúva nič iné iba ódy o svojej výnimočnosti.

Bohužiaľ, problémy v krajine sú veľké a kráľ Maxon príde na riešenie ako zamestnať svojich poddaných. Jeho dcéra je už dosť stará na vydaj, takže ju čaká jej vlastná Selekcia.
Nikoho neprekvapí, keď poviem, že našej rozmaznanej princeznej sa tento nápad ani trochu nepozdáva. A tu sa začína náš príbeh.
Keď som prvý krát registrovala toto voľné pokračovanie Selekcie bola som tak trochu skeptická. Ak mám pravdu povedať, neviem presne ako celá Selekcia skončila, pretože posledný diel Prvá som odignorovala, lebo jednoducho ma príbeh Americi a Maxona nepohltil na toľko, aby som bola zvedavá ako to celé skončí. ( Samozrejme mi bolo jasné, že budú spolu a nepotrebovala som k tomu čítať celú knihu)

Naslednička ma zaujala svojim príbehom. Koncept chlap si hľadá, ženu poznáme vďaka všelijakým reality show, ktoré boli odvysielané. Toto je však niečo iné.
Žena si vyberá medzi mužmi a je to z môjho pohľadu zaujímavejšie. Veď predsa len je to prirodzenejšie, keď o ženu bojuje muž.

Autorka ma však veľkú chybu, že zabúda na vedľajšie postavy. V jej knihách sú vždy vedľajšie postavy rovnaké a nezaujímavé a tak to bolo aj v Následníčke. O srdce princeznej tam bojuje veľa mladých mužov ale my poznáme povahové vlastnosti iba pár z nich. ostatní sú ako cez kopirák. Rovnakí. Je to škoda. Ja osobne si veľakrát viac obľúbim vedľajšie postavy ako tie hlavné.

V každom prípade pokiaľ sa vám páčila Selekcia určite si zamilujete aj Následníčku. A ak sa vám Selekcia nepáčila, tak vám odporúčam dať Následníčke šancu. Príbeh nie je taký predvídateľný a neviete ako to skončí.
Je to zaujímavejšie čítanie a myslím, že ideálna letná oddychovka a útek z reality.

Pokiaľ vás kniha zaujala objednajte si ju tu.

1 komentár

  1. Musím povedať, že práve "Prvá" bola moja najobľúbenejšia kniha z celej série, lebo sa v nej konečne niečo dialo. Taktiež bola "Prvá" tak o 90% lepšia ako "Elita".
    Prečítala som všetky knihy okrem krátkych poviedok a priznávam, že "Následníčka" a "The Crown" som už považovala za knihy zbytočné a čítala som ich už len preto, lebo som chcela zistiť, ako to KONEČNE všetko skončí. Taktiež som nemala Eadlyn rada možno do polovice "The Crown". Avšak autorkin štýl písania bol pútavý a nenásilný a myslím si, že možno dám šancu ešte aj "The Siren".

    MAČKA V KNIŽNICI

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.