Christian Jacq- Kleopatra Posledný sen

štvrtok 4. augusta 2016

Ahojte!
Dnes som si pre vás pripravila na tento starší historický román, ktorý určite stojí za povšimnutie.
Krásná a vzdělaná Kleopatra se v osmnácti letech stala egyptskou královnou. Její bratr a spoluvladař se však prohlásil za jediného krále a poslal ji do exilu daleko od rodného Egypta, kde měla zemřít. S takovým osudem se Kleopatra nesmířila a hledala způsob, jak uskutečnit svůj velký sen: vzkřísit říši faraonů. Když potkala Caesara, největšího římského vojevůdce a charismatického muže, pochopila, že našla toho pravého. Oba se do sebe vášnivě zamilovali a společně snili o tom, že Egyptu navrátí jeho bývalou slávu. Osud však rozhodl jinak…


Presúvame sa do roku 48. Pred Kristom. Egypt sa nachádza momentálne vo veľmi zlej situácií a je na pokraji občianskej vojny, ktorú má na vine mladá panovníčka Kleopatra. Kleopatra uteká pred spojencami svojho mladšieho brata, ktorý sa musí rozhodnúť si sa postaví na stranu Pompeiusa alebo Ceasara.

Kleopatra zatiaľ hľadá spojencov, ktorí by jej pomohli dostať sa späť na trón. Boj medzi dvoja rímskými velikánmi vyhrá Ceasar a teraz je to na ňom koho si vyberie, aby kráčal po jeho boku.

Myslím si, že nie je ťažké uhádnúť koho napokon Ceasar uprednostnil. Vlastne stačí mať aspoň trochu ako taký historický prehľad.

Celý deň sa točí okolo milostného vzťahu Kleopatri a Ceasara. Christian napísal naozaj kvalitný premyslený román o ceste k moci a k láske. Niektorí obviňujú Kleopatru z vypočítavosti, iní chápu, že tak inteligentná žena potrebuje rovnocenného partnera. Napriek tomu, že je román písaní počas vojny, nečakajte veľkú akciu. Veľa strán zaberajú vnútorne monológy postáv. V podstate je úplne jedno, že sa román odohráva 48 rokov pred Kristom. Ľudia riešia stále dookola to isté. Cestu k moci, lásku, intrigy, a zradu.

Presne toto všetko na vás čaká v tomto pútavom historickom románe z pera francúzskeho spisovateľa. Tento román nie je prvý a určite nie ani posledný román s touto tematikou. Ale myslím, že je spracovaní originálne a pútavo a určite stojí za prečítanie. 

Pokiaľ vás kniha zaujala objednávajte tu

1 komentár

  1. Staršie diela som si v poslednej dobe obľúbila oveľa viac! A tento príbeh ma naozaj zaujal :)
    CAROLINE

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.