august photodiary

pondelok 31. októbra 2016Končí oktober a ja vám tu píšem o auguste.  Tí čo ste moji verní čitatelia nie ste prekvapení. Vy totižto poznáte moju pravidelnosť článkov, že? No a čo s vami, ktorí ste tu noví.
Vitajte a zvykajte si

August bol pre mňa skvelý mesiac. Aspoň na začiatku. Cítila som sa spokojne. Od júna som začala žiť svoj život tak trochu inak. Páčilo sa mi to. Môj pohľad na svet dosť ovplyvňovali ľudia s ktorými som sa stretávala. Všetko sa mi zdalo správne až po určitý moment. Pamätám si ho presne.

Sedela som ráno na terase. Aimee (pes) sa snažila donútiť ma zobrať ju na prechádzku ale mne sa nechcelo, tak som jej štekot vytrvalo ignorovala a tvárila sa, že som zaujatá kávou.
Vonku bolo príjemne, keďže bolo ráno. Odrazu som si spomenula na to ako som trávila svoj voľný čas v máji. Máj bol najkrajší mesiac tohto roka a zistila som,  že nie som to dievča, ktoré som bola v máji. Nemyslíte si o mne, že som narušená.

Preboha, prečo mám stále problém so svojou identitou?

Táto myšlienka sa vo mne usadila ako parazit. Z ničoho nič sa mi už nepáčilo to aký život vediem. Smiala som sa ale ten smiech nebol úprimný. Bola som menej spokojná, cítila som sa ako vo väzení. Mohol za to človek, ktorý na mňa vplýval.
Pomaly ma menil a snažil sa ma prispsôbiť k svojmu životnému štýlu. Nenápadne mi vnucoval svoje aktivity, ku ktorým som nemala vzťah. Na druhej strane umenie, ktoré obdivujem, považoval sa hlúposť.
Snažil sa ma aj so svojim okolím nahnať niekam kam som nepatrila.

Začala som sa búriť a potom sa mi ozvala moja minulosť.
Rozhodla som sa so svojou minulosťou stretnúť. A potom som na to prišla. Celé tri mesiace som sa snažila utiecť pred minulosťou tým, že som zo seba vytvorila niekoho kým som nebola.
Nechcela som byť ten človek.
Rozhodla som sa, že už sa nebudem hrať na niekoho kým nie som.
 Človek, ktorý so mnou strávil celé leto to nevedel akceptovať. Nevedel akceptovať mňa.
Chcem, aby ma ľudia mali radi preto aká som.
Nie preto akú ma chcú mať.
Tak sme si zakývali a ja som sa vrátila späť.
Nuž áno, august bol naozaj zvláštny mesiac.1 komentár

  1. Podobný časový sklz mám tiež. Pravidelne približne mesiac. Ale mám skúsenosť, že najlepšie sú práve tie blogy napísané úplne hneď po tom, ako sa niečo stalo.
    Podobnú vec o ktorej píšeš som prežila tiež. A chvíľku mi trvalo kým som začala mať rada samú taká ako som a nie len predstavu o sebe. Tento internet, blogy a instagram je ale práve nástroj, ktorý nám pomáha v tom, aby sme si budovali osobu, ktorou by sme chceli byť. Ale nie sme. A potom si to uvedomíme a je nám z toho smutno.


    Nika z Break the Rules

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.