Karine Lambert - Dum žen bez mužu

utorok 1. novembra 2016Autor : Karine Lamber
Vydavateľstvo
:motto
Rok vydania : 2016
Žáner : román
Táto knižka má tak trochu feministicky názov. No a feminizmus z nej naozaj aj cítiť. Predsa len je to príbeh žien, ktoré sa rozhodli dobrovoľne zo svojich životov vylúčiť mužov.
Mužská prítomnosť je iba v ich spomienkach na, ktoré v slabej chvíľke spomínajú. Napriek tomu, že im spomienky možno vyvolajú úsmev na tvári, sú rozhodnuté, že život bez mužov je lepší.
Nuž áno...tak trochu feminizmus nemyslíte???

Julliette sa do domu nasťahuje a nie je ochotná so svojho života vylúčiť mužov. Stále verí v lásku ale čo na to ostatné, ženy v dome??? 

Tento príbeh vo mne vyvolal naozaj zmiešané pocity. Je to typický francuzský román s dokonalo vykreslenou francúzskou atmosférou. 
Prevedenie tejto knihy nesadne každému. Autorka píše netypicky a svojsky. Ja sama som si na jej štýl písania musela zvyknúť a nemyslím si, že mi až tak úplne sadlo. Cítila som z jej písania snahu o poetickosť a nejako sa mi to do celého deju nehodilo.

Oceňujem však vykreslenie postáv. Autorka sa si na tom dala zaléžať a charaktery svojich hrdiniek premyslela a neodflákla ich. Vďaka tomu je ťažké určiť či je práve Julliette hlavnou hrdinkou príbehu, pretože potenciál majú všetky postavy tohto príbehu. Keďže však ide o tenší román, postavy sa nemôžu prejaviť v plnom svetle. Jednoducho nemajú kde.

Túto knihu zaraďujem medzi oddychové čítanie. Ako som už vyššie spomínala nemusí sadnúť každému ale oplatí sa do nej investovať čas.  Okrem iného atmosféra krásneho Francúzska z tejto knihy priam kričí, takže už len preto si zaslúži vašu pozornosť.

Knihu si môžete objednať napríklad aj tu.


Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.