Keď pohár pretečie

nedeľa 18. decembra 2016 Poslednú dobu stále premýšľam nad tým či sú zlí ľudia alebo je to jednoducho dnešnou materiálnou dobou. Občas premýšľam aj nad tým či nie som zlá ja. Lebo poslednú dobu mám pocit, že môj pohár trpezlivosti, ktorý som s ľuďmi mala pretiekol.
Pretiekol - vylial sa a spôsobil pohromu. 

Som odmeraná na ľudí, ktorí mi lezú na nervy, nie som diplomatická ako vždy a veľa krát sa stane, že poviem niečo čo by som za normálnych okolností povedala slušnejšie. Ide o to, že ja nemám rada konflikty. Nevyvolávam ich ale pokiaľ ste na ľudí dlhodobo milý a snažíte sa im vyjsť v ústrety, začnú vás zneužívať. Povedia si – ty si ten dobrák, ktorému môžem vyskočiť na chrbát, nechať ti tam všetky moje povinnosti a ešte mi poďakuješ!
A tu začína zneužívanie. Preto aj keď veľmi nerada musím meniť svoju prirodzenú povahu. Pre mňa je prirodzenejšie byť na ľudí milá ale bohužiaľ v dnešnej dobe je to ťažké.
Všetci by len brali ale dávať nedokážu.
Preto si vážte ľudí, ktorí vám aj niečo dávajú. 

KONIEC ZAMYSLENIA2 komentáre

  1. Ach Veronika, sice mojou prirodzenou vlastnostou nie je byt mila a musim sa tomu ucit,avsak uplne a dokonale rozumiem tvojim pocitom a uvaham. Dnesny svet si vyzaduje tvrdsi pristup bez kompromisov, ale myslim si, ze ty si nasla taku tu rovnovahu medzi tvoma svetmi. Fotky su krasne ako vzdy :) 💗

    OdpovedaťOdstrániť
  2. ja som tiež medzi ľuďmi donedávna budila pocit, že zo mňa môžu ťahať toľko benefitov, koľko sa im uráči a že si nikdy neotvorím ústa, aby som im to vytmavila.. no aj u mňa pohár pretiekol a odvtedy sú veci úplne inak.. často zrejme pôsobím ako ľadová kráľovná, čo má zamrznuté srdce, ale úprimne sa cítim lepšie ako bábka, s ktorou si ľudia môžu zametať :) úplne sa stotožňujem s tvojimi slovami a dúfam, že sa u teba situácia zlepší ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.