Nekašlite na angličtinu - Simple Speaking pre stredne pokročilých

sobota 3. decembra 2016

Autor : Alena Kuzmová
Vydavateľstvo
: edika
Rok vydania : 2016
Žáner: náučná literatúra
 
  Odkedy som na vysokej škole a necestujem toľko ako by som chcela moja angličtina pomaly umiera... Nie je to tým, že by som ju zámerne vypúšťala zo svojho mozgu ide skôr o to, že už ju už nepoužívam tak často ako počas štúdia na strednej škole, kde som mala tuším štyri hodiny angličtiny týždenne. 
 
Samozrejme, denne pozerám filmy, serialy v angličtine, takže stále rozumiem všetkému čo počujem ale horšie je to s gramatikou.
Keď sa ma niekto opýta na predminulý čas priebehový, trvá mi trošku dlhšie do kým sa zorientujem v tom čo po mne vlastne daná osoba chce. 

Nedávno som však objavila túto učebnicu, ktorá je venovaná stredne pokročilým angličtinárom. Keďže si uvedomujem, že v dnešnej dobe je angličtina viac ako dôležitá rozhodla som sa, že ju nenechám zapadnúť prachom a zaobstarala som si túto knižku. 

Knižka je rozdelená na šesť lekcií a obsahuje aj nepravidelné slovesá, frázové slovesá, prehlad slovesných tvarov a slovník. Nájdete v nej zrozumiteľne vysvetlenú gramatiku a cvičenia k nej, ktoré sú doplnené o CD.  Mne osobne táto kniha dosť pomohla a pochopila som, hlavne vďaka cvičeniam v nej veci, ktoré mi neboli jasné.

Myslím, že pokiaľ máte záujem o zlepšovanie svojej gramatiky a chcete si slovnú zásobu rozšíriť o niekoľko užitočných fráz, neváhajte a objednávajte si knižku napríklad aj tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.