Prečo som bez fejsbúku šťastnejšia?

pondelok 26. decembra 2016


Som naozaj veľmi pravidelná užívateľka tejto až neprirodzene populárnej sociálnej siete. Prvé čo urobím po dopísaní tohto článku je, že ho zavesím na facebook, aby ste sa k nemu jednoduchšie dostali.

Pokrytecké? Možno.
Vadí? Nevadí. 

Týmto článkom chcem iba vyjadriť momentálne pocity, ktoré sa vo mne hromadia už dlhšiu dobu a ja verím, že keď si vylejem srdiečko – prostredníctvom slov pocítim úľavu. Niekedy mi je vás až ľúto, že musíte čítať moje myšlienkové pochody ale nuž robíte to dobrovoľne. Ale späť k téme.

Hneď na úvod vám chcem povedať, že na svoj osobný fb profil nepridávam veľa. Jeden- dva krát za mesiac si vymením profilovú fotku, zdieľam nejaký článok na ktorý som hrdá ( alebo musím) ale týmto moja aktivita nekončí. Som takzvaný sliedič, ktorý si číta príspevky iných.
Nie žeby ma to nejako obzvlášť zaujímalo ale mám pocit, že je to už taký naučený reflex proti nude. Určite ho máte všetci. 

Nudíte sa tak skontroluje čo je nové na fb aj keď ste tam boli pred desiatimi minútami.
A práve pri takomto kontrolovaní sa mi veľa krát stane, že narazím na príspevky niektorých ľudí a tie ma rozladia. Kamarátka vám nemá čas odpísať na správu ale vidíte, že má čas zmeniť si profilovú fotku. Človek, ktorý zrušil stretnutie s vami pridá fotku z nejakej akcie s niekým úplne iným. Niekto vám sľúbi, že hneď ako sa pripojí na internet ozve sa a vy si po chvíľke, pri jeho menej všimnete – aktívny pred 7 minútami.  Nuž ale správa nechodí a nechodí. 

Viete o tom, že všetky tieto aktivity sa dajú racionálne vysvetliť a obhájiť?
Pretože virtuálny život nie je realita a ja sama niekedy pridám na instagram fotku aj o deň neskôr a potom nájdem nenávistne správy typu – mňa si zrušila ale na kávu s hentou čas máš! 
Takéto správanie považujem za detinské. 
 
Treba si uvedomiť, že človek, ktorý vám sľúbil, že sa ozve jednoducho nemá vždy čas a ozve sa ale o trošku neskôr ( dobre ak sa neozve do dvoch dní asi by ste sa na to mali už vykašlať ) Nebudem sa hrať na múdru aj mňa niekedy rozladí, keď sa vďaka tejto na prvý pohľad mierumilovnej sociálnej sieti dozviem niečo o čom som radšej vedieť nechcela. Ale..

Všetko sa dá vysvetliť.
Takže som obmedzila sledovanie príspevkov na facebooku a je to lepšie.


Ako ste na tom vy??12 komentárov

 1. Dobre robíš, treba selektovat tie sledovania, ale zasa musíš ostat v kontaakte s priatelmi , to sa neda bez toho :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ano ano na messengery som casto toto sa tyka hlavne prispevkov :)

   Odstrániť
 2. Myslím, že sociálne siete sú naozaj niekedy veľkou prekážkou, na ktorej sme závislí.. Skvelý článok :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super clanok,predsa len sme na tomto vymysle dnesnej doby zavisli,ved prva vec,ktoru rano spravime vsetci je co? Dokonca je to nieco co mas este predranajkami,taky dobry instagram �� super clanok ��

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Som na tom presne ako si to napísala, ale občas sa snažím robiť niečo viac efektívnejšie pre mňa, ale inokedy pri sledovaní príspevkov dokážem stráviť hodiny a hodiny.

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ano ano aj ja sa o to snažím ale niekedy či chcem alebo nechcem jednoducho na tom fb trávim čas!

   Odstrániť
 5. To sjíždění zdi z nudy znám moc dobře. :D Mě na fb asi nejvíc vadí ta ztráta času a určitá závislost, kterou má v dnešní době už taky skoro každý. Bohužel..

  by Corra

  OdpovedaťOdstrániť
 6. joo, tohle znám. Já bych si ho i zrušila, kdybych tam neměla skupinu oboru na vysoké, kde si sdílíme materiály a nepropagovala tam naší firmu s přítelem :/


  JANNIEBEL

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ja som v poslednej dobe závislá na FB, priznám sa, odkedy som na VŠ, mám potrebu neisté kontrovať čo pridali moji spolužiaci respektíve si píšem s nimi. Kedysi som to tak nemala čo ma mrzí, mala by som sa nad sebou zamyslieť aj ja. Inšpiroval ma tvoj článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja som si vypla notifikácie od všetkých priateľov a mám svätý pokoj. Jedine blogerské skupiny sledujem, inak používam facebook len na chat s kamarátmi. Cítim sa šťastne, slobodne a spokojne.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.