Svet Harryho opäť ožil

štvrtok 8. decembra 2016Autor : J.K. Rowlingová, John Tiffany, Jack Thorne
Vydavateľstvo
: ikar
Rok vydania : 2016
Žáner: fantasy
 
 
Príbeh, ktorý je milovaný alebo nenávidený. Už je to nejaký ten piatok,  čo sa na pultoch kníhkupectiev objavilo divadelné pokračovanie Harryho Pottera. Ako iste všetci verní fanúšikovia Harryho Pottera vedia, Rowlingová pokračovanie príbehu písať nechcela. No viac menej aj dodržala slovo, keďže ide o divadelnú hru, ktorú spískali Jack Thorne a John Tiffany.
Aké je teda Prekliate dieťa???

Ako som už vyššie spomínala ide o divadelnú hru. Čo je veľká škoda, pretože kniha sa číta strašne rýchlo a nemáte z nej až taký zážitok akokeby išlo o klasickú prózu. Samozrejme, čaro a atmosféru čarodejného sveta môžete stále vnímať ale oveľa menej ako pri predošlých dieloch.
Od porazenia Voldemorta ubehlo 19 rokov a magický svet sa z veľkej vojny dávno pozviechal a všetko funguje tak ako má. Rokfort navštevujú noví a noví študenti a medzi nimi je aj syn slávneho Harryho Pottera  - Albus Severus Potter.

Albus sa veľmi na svojho otca nepodobá a dalo by sa povedať, že je skôr jeho pravý opak a na Rokfort sa vôbec neteší. Dokonca ho triediaci klobúk nezaradí do Chrablomilu ako jeho otca a skamaráti sa so Scorpiusom Malfoyom. So synom dávneho nepriateľa svojho otca.   

Príbeh vám pomaly prináša nové dobrodružstvá ale aj pripomína aj tie staré, ktoré zažilo pôvodné hrdinské trio.
Dej celého príbehu nie je sám o sebe zlý. Len niekedy som mala pocit, že ide príliš rýchlo, zmätene a veľa vecí nebolo poriadne vysvetlených, takže si nie som istá či som ich pochopila správne.  Celkovo mi príbeh veľmi rýchlo ušiel, pretože knihu som mala prečítanú takmer za 3-4 hodiny. Netreba však zabúdať, že ide iba o scenár a tak to aj vnímať.  Úprimne si ale myslím, že je veľká škoda, že knihu vydali ako prepis divadelnej hry. Čitateľov ukrátili o veľa zážitkov, ktoré máte len pri čítaní prozy. 

Nevedela som sa poriadne vžiť do emocií postáv, nepoznala som myšlienkové pochody postáv, vnútorný monolog v scnénari nenájdete a tak ďalej. Úprimne je to veľká škoda, pretože vedela by som si tento príbeh predstaviť aj v inom spracovaní, pretože samotný námet príbehu nie je zlý.
Táto kniha určite poteší všetkých verných fanúšikov Harryho.  Tých určite poteší. Určite od príbehu neočakávajte veľa, pretože môžete byť sklamaný.

Ak ste však verný fanúšik Harryho táto kniha vám príjemne skráti čakanie na Ježiška. Objednávajte si ju napríklad aj tu.
 
 

1 komentár

  1. Máme ju doma, kúpila som ju bratovi, ktorý je asi najväčší fanúšik HP z celej rodiny. Sama som čítala všetky knihy a videla všetky filmy a aj k tejto sa snáď dostanem, no momentálne čítam iné knihy.

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.