Zbavte sa zbytočnosti a majte sa skvelo - RECENZIA!

piatok 20. januára 2017


Autor : Ailsa Franková
Vydavateľstvo: Bizbooks
Rok vydania : 2016
Žáner: motivačná literatúra
 
Ailsa Franková je britská hypnoterapeutka, ktorá vyvinula takzvanú techniku „skvelých zon“ a vďaka tejto technike pomohla veľmi veľa ľuďom zlepšiť svoj život. Po tom ako sa dozvedela, že jej technika je úspešná, tak sa rozhodla, že napíše knihu, aby túto techniku rozšírila medzi viac ľudí. Tak napísala knižku „Zbavte sa zbytečností a mejte se skvele.“
Kniha je rozdelená na sedemnásť kapitol a zaoberá sa najviac rozšírenými ľudskými problémy. Či už máte problém s dlhmi alebo so stresom, kniha vám ponúkne riešenie ako tieto problémy navždy odstrániť so svojho života.

Väčšinou sú všetky motivačné knihy na to isté kopyto. Pri prvých riadkoch tejto knihy som mala ten istý pocit. Autorka však píše veľmi sympatickým spôsobom a máte pocit, že sa rozprávate s kamarátkou. Preto som v čítaní tejto knihy pokračovala ďalej až som si uvedomila, že si vlastne 
 čítanie tejto knihy užívam.

Ailisa často krát „rozpráva“ príbehy z praxe, ktoré vás pobavia, niektoré rozosmútia ale v konečnom dôsledku sa dozviete, že jej metóda funguje a ľuďom, ktorí ju potrebujú použiť pomáha.
Ja som zástanca toho, že vďaka prečítaniu motivačnej knihy človek šťastný nebude. Všetko je to v našej hlave. Ale rovnako si myslím, že ak je kniha dobre napísaná a chytí za srdce môže pomôcť. Minimálne dokáže človeka naviesť na správny smer.
 
Každého však motivuje niečo iné.
Myslím, že túto knižku sa oplatí prečítať. Nehovorím, že mi zmenila život a som vďaka nej šťastnejšia ako nikdy predtým ale prečítala som si v nej zaujímavé myšlienky. Kniha obsahuje aj tipy, ktoré naozaj pomáhajú pri riešení niektorých problémov a naozaj – všetko je to iba v našej hlave.

Pokiaľ vás knižka zaujala objednávajte tu.

3 komentáre

 1. Vyzerá veľmi zaujímavo, doma mám práve tiež jednu takú motivačnú tak uvidím :) ale určite si ju zapíšem do book-wishlistu :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Miluju motivační knihy! :) Hned po zkouškovém se do ní pustím.
  JANNIEBEL

  OdpovedaťOdstrániť
 3. takéto knihy sú podľa mňa super, to by som zaradila aj do povinnej literatúry :D :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.