Michal Bussi - Mama klame ( recenzia )

piatok 17. februára 2017

Autor : Michel Bussi
Vydavateľstvo: motto
Rok vydania : 2016
Žáner: triler

Ak čítate moje knižné recenzie pravidelne, tak určite viete, že trilery nečítam až tak často. To neznamená, že ich nemám rada. Väčšinou ich ale pozerám vo filmovej podobe. Toto bola moja prvá knižná trilerová premiéra a poviem vám úprimne. Neľutujem. 

Michel Bussi je úspešný francúzsky spisovateľ, ktorému sa darí písať zaujímavé knižky. Toto bola moja prvotina od neho. Ak vás zaujme vo vydavateľstve motto už od neho vyšla knižka Vážky ku ktorej som sa ešte nedostala. 

Triapolročný Malone tvrdí školskému psychológovi Vasilovi, že jeho mama nie je jeho skutočná matka. Pretože neexistuje nič čo by túto teóriu potvrdilo malému Malonovi nikto neverí. Všetci si myslia, že je to iba výplod detskej fantázie okrem Vasila. Ten skontaktuje komisárku Marianne Augressovú a spoločne sa začnú Malonovým prípadom zaoberať podrobnejšie. Čo ak má ten malý chlapec naozaj pravdu a jeho mama nie je tým kým tvrdí, že je. Odkiaľ vlastne Malone prišiel na to, že jeho mama nie je jeho mama? Každú noc mu to hovorí jeho plyšový medvedík Guti. 


Veľmi ťažko sa mi píše recenzia na triler, pretože nechcem prezradiť niečo podstatné čím by som vám skazila zážitok z deja.
Príbeh je veľmi dobré štylisticky napísaný. Písaný je pútavým štýlom a nájdete v ňom veľa prekvapivých zvratov. Keď už máte pocit, že ste prípad vyriešili a tušíme ako to skončí všetko sa otočí a na povrchu sa objavia nové skutočnosti, ktoré nikto nečakal. Postavy komisárky a psychológa sú príjemné a sympatické. Cítiť z nich ľudskosť a nemáte sa problém s nimi stotožniť.  
V knihe nájdete aj zaujímavé myšlienky, ktoré sa zaoberajú psychológiou. Tieto pasáže mňa osobne bavili najviac.
Ak ste milovníkmi trilerov, tak vám túto knižku určite odporúčam. Príbeh chytí za srdce, prekvapí a zanechá vo vás niečo čo by vo vás mal zanechať, každý kvalitný príbeh. Viete, ten pocit, kedy sa musíte zamyslieť nad vecami a príbeh sa vám bude odohrávať v hlave ešte nejaký ten týždeň. 

Pokiaľ máte o knížku záujem objednávajte napríklad aj tu

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.