Kiera Cassová - Koruna

piatok 10. marca 2017

Autor : Kiera Cassová
Vydavateľstvo: COOBOO
Rok vydania : 2017
Žáner: dievčenský román, dystopia

Neviem čím to je ale Kiera vždy napíše prvú časť nejakého príbehu tak pútavo, že sa od neho neviem odtrhnúť. Potom keď pribeh pokračuje baví ma menej a menej. Tak nejako to bolo aj pri jej Selekcii a bohužiaľ historia sa zopakovala aj pri Následničke.

Príbeh začína tak, že Eadlyn preberá trón, pretože jej mama je vážne chorá a kráľ nemôže vo vláde pokračovať. Chce byť pri svojej žene, ktorá ani nevie, že pri nej je, lebo je v kóme.
To mi pripadalo veľmi čudné, veď Eadlyn nemá s vládnutím žiadne skúsenosti.
Žeby bol pán kráľ naozaj taký nezodpovedný a nechal vládu na svoju dcéru? Popri vládnutí Eadlyn, však musí pokračovať aj Selekcia a nová "kráľovná" je stále bližšie k výberu svojho budúceho manžela/ kráľa. 


Pomaly sledujeme ako Eadlyn dospieva. Ja osobne som si všimla veľký pokrok v jej mentálnom vývine postavy ale možno je to aj trošku na škodu.
Keby Eadlyn ostala taká aká bola po prípade by sa menila k horšiemu, bol by celý príbeh zaujímavejší. Takto sme iba dostali opäť jedno veľké šťastné klišé.


Počas čítania celého príbehu som sa nevedela zbaviť pocitu, že kniha je napísaná veľmi rýchlo a odfláknuto len preto, aby bola. Striedajú sa tam pasáže, ktoré sa týkajú vládnutia a politky s pasážami, kde Eadlyn spoznáva chlapcov. Rozhovory s nimi sú však krátke, často krát nezmyselné a dej nikam neposúvajú. 

Nepoviem vám, ktorí z chlapcov to celé vyhral, pretože by som vám skazila zážitok z čítania ale môj favorit to nebol. Bola som z celého výberu sklamaná a lásku medzi týmito dvoma som neverila.
A neverím ani do teraz.

2 komentáre

  1. Kniha vyzerá zaujímavo, ja som sa ešte len stále chystám na Selekciu aj Nasledníčku, tak uvidíme :) xx

    Simona | l i v e i n f o x w o r l d

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.