Nemáš ma rád? To je v poriadku. Ale povedz mi to do očí.

sobota 11. marca 2017Po dočítaní tohto článku si možno pomyslíte, že som sa úplne zbláznila.
Alebo prestanete moje články čítať.
Alebo si poviete, že som namyslená.
Alebo, že ma moje ego prerástlo.
Ani jedna možnosť však nie je korektná. Jednoducho sa chcem vyjadriť k niečomu čo ma už dlho irituje.

Dnes žijeme vo svete, kde máme možnosť byť tým kým chceme byť. Aspoň by sme mali takú možnosť mať.
Dobre, vnímajme to tak, že máme tú možnosť, stať sa tým kým sa chceme stať. Väčšina ľudí si ale vyberie možnosť stať sa tým, koho spoločnosť uznáva. Čiže sa z ľudí postupne stávajú prázdne hlavy, bez vlastného názoru a ak ten názor náhodou aj majú, nechávajú si ho radšej pre seba, pretože sa boja, že ich „vodca“ to neprijme.

Poslednú dobu som ale mala tú česť s ľuďmi, ktorí žijú vo svojom vyfantazírovanom falošnom vesmíre príliš dlho. Sú to takí tí ľudia, ktorí majú potrebu sa vyjadriť k úplne všetkému aj k tomu čo sa ich netýka. Bohužiaľ, len málokto si dovolí oponovať takémuto človeku a necháva ho v tom, že jeho názor je svätý a všetci s ním súhlasia.  On si myslí, že má vo všetkom pravdu a nie je zvyknutý na odpor.
A tu nastáva problém. 


Ak takémuto človeku poviete do očí čo si o ňom myslíte - aj keď mu to poviete najasertívnejšie ako len viete - aj tak to nepochopí.
Nahnevá sa na vás a dokonca sa urazí.
A to len preto, lebo si dovolíte nesúhlasiť s jeho slovom Božím.  Alebo možno len máte toľko odvahy, že mu do očí poviete, že ho nemáte radi.
Prečo by ste sa mali tváriť ako najlepší kamaráti, keď vaše nesympatie sú vzájomné?

Áno. Nie sme zvieratá. Nebudeme sa mlátiť, len preto, že vám niekto nie je sympatický.
Rešpektujme sa navzájom ale zbytočne sa nehrajme na niekoho kým nie sme.
Prečo by som mala priateľsky konverzovať s osobou, ktorá sa mi protiví?
Prečo tá osoba, chce priateľsky konverzovať so mnou, napriek tomu, že viem, že na mňa nemá pekného slova.
Ale to je v poriadku.
Nemôžu vás mať radi všetci. Pretože keď vás majú radi všetci, niekde robíte chybu.
Je mi iba smutno, že sa nachádzam medzi ľuďmi, ktorí sa tvária ako vaši priatelia ale v skutočnosti striehnu, kedy na vašej životnej ceste zakopnete.

Preboha, človek ak ma nemáš rád, je to úplne v poriadku.
Ale prosím povedz mi to do očí.


Týmto článkom, nechcem uraziť nikoho konkrétneho. Je to len moja krátka úvaha. 

A zaujímalo by ma či ste sa aj vy stretli s takýmito nedotknuteľnými ľuďmi?

3 komentáre

 1. Veľa krát som sa s takýmito ľudmi stretla a aj stretávam. Bohužiaľ. :/

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 2. bola som taká, že byvala som vačšinou ticho, bola som taká že chcela som byt niekym aby ma mali ludia radi ale nakoniec som zistila že treba byť sebou a komu sa nepači nech ide do... ale zmenila som sa a som rada... neznašam takych ludi ktorý sa tvaria ako tvoj kamarát, nedávno sa mi to stalo myslela som že je moja najlepšia kamaratka a dozvedela som sa ze ma len zo zavisti ohovara a rozprava hovadiny na mna od vtedy k tej osobe necítim nič absolutne ma nezaujma.. chodi snou jeden moj kamarat tak tolerovat ju musim ..

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nejak som sa zacitala do tvojich clankov a musim povedat, ze ked som mala tolko ako ty (vravim, ako by som mala uz 50 na krku :D) brala som to nejak podobne. Avsak, co to vlastne znamena niekoho nemat rad? Ja napriklad vo svojom okoli nemam nikoho koho by som realne nemala rada, mozno som len ja mimo, ale je to tak. Ludi co ma nemaju radi, by som asi nasla, teda pamatam si jednu taku na strednej a v podstate som nechapala preco (ked som jej nic neurobila), ale dobre. Avsak su ludia, s ktorymi pre niektore ich vlasnosti, nie az tak rada prichadzam do kontaktu. Su to napr. ludia v praci, alebo hocikde inde. Ak by sa kazdy spraval podla toho, ze mu nie je niekto sympaticky a on mu to pekne naserviruje do oci, dostali by sme sa asi do riadnych.... neprijemnosti. Mozno sa ti zda, ze ta niekto nema rad, alebo naopak, ale o niekolko rokov prides na to, ze to vlastne vobec nebolo tak, ako si si myslela (a mozno prides na to, ze to presne tak bolo). Ked mu vsak vyslovene povies, alebo das vediet, ze ho neznasas....znicis den nie len jemu, ale aj sebe. A mozno nie len den, ale aj mesiace. Asi som divna, alebo z inej planety, ale stale si myslim, ze ludia by voci sebe mali byt uctivy, takmer za kazdych okolnosti. A toto mi pride, take nie velmi uctive. Tak som sa teda vyrozpravala, mozno si prave pomyslis, no to je jedna z tych, co sa musi stale ozyvat, ale nedalo mi to :). Ale musim povedat, ze pises pekne a zaujimavo, aj ked mam na mnohe veci uplne iny nazor.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.