Človek je tým čo robí nie tým čo hovorí

nedeľa 9. apríla 2017
„Pôjdeme na dovolenku na akú len budeš chcieť.“„Sľubujem, že keď to začnem vybavovať, tak to vybavím aj tebe, nech s tým nemáš zbytočne starosti.“„Pre teba som ochotný urobiť čokoľvek.“„Tebe jednoducho neviem povedať nie.“„Samozrejme, že to vybavím.“„Nemusíš sa báť.“„Hneď ako budem mať peniaze, vezmem ťa kam len budeš chcieť.“


Sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú.

Poslednú dobu sa o sebe dozvedám, že som zatrpknutá. Alebo negatívne naladená. Ja to o sebe netvrdím, hovoria mi to ľudia, ktorí si myslia, že ma poznajú ale pritom nemajú ani šajnu o tom s kým sa rozprávajú. Kto je ten človek, ktorý pred nimi stojí, usmieva sa na nich a rozpráva im o svojom víkende.
Bohužiaľ, nemajú pravdu. Nie som zatrpknutá a ani o sebe nemôžem tvrdíš, že som negatívne naladená, či dokonca pesimistka. Nie som.

Vy čo pravidelne trávite svoj čas čítaním mojich slov ( za čo som vám nesmierne vďačná ) o mne určite viete, že som prirodzene naivná bytosť, ktorá uverí všetkému čo mi kto povie. Veľakrát sa stane, že keď mi niekto povie niečo ironicky ale nedá do svojho tonu hlasu dostatočnú iróniu, naletím.  Rokmi som sa však naučila, že netreba všetkému a všetkým veriť. 

Horšie to je ale v takých prípadoch, kedy ma za nos vodia ľudia, ktorých mám rada. Ja osobne si veľmi starostlivo vyberám okruh ľudí, ktorých si obľúbim a sú pre mňa dôležitý. Dokonca môžem tvrdiť, že mám vo svojom okolí len tých naj z naj. Bohužiaľ, občas je láska ( nech je to láska k mužovi, ku kamarátkam alebo k rodine ) slepá a zatemní myseľ. Ono sa to občas stane, že niekto z mojich VIP ľudí prepadne trendu - sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú
Väčšinou to ale nemyslia zle. Keď zo svojich úst vyslovia sľub, väčšinou ho myslia vážne. Aspoň v tej danej chvíli sú odhodlaní ho splniť. Neuvedomujú si, že im do toho príde zubárka, potom nemajú čas pretože musia tráviť čas so svojou láskou, potom na vás zabudnú, lebo kamarát má narodeniny. Do ich životnej cesty prídu povinnosti, ktoré sú odrazu dôležitejšie. 
A dotyčná osoba úplne zabudne, že vám kedysi sľúbila, že pôjdete do kina. Prejdú dni, týždne a voalá film už v kine nehrajú. A vy iba počujete - škoda, že sme na ten film nešli do kina. V tej chvíli sa vám otvára nožík vo vačku ale snažíte sa ho rýchlo zatvoriť. Nechcete predsa ublížiť osobe, vám takej blízkej. 

Tieto momenty sú ale pre váš život kľúčové. Uvedomujete si, že ste na svete len vy a časom sa začnete spoliehať len na vašu osobu. Nezačnete k tým ľudom cítiť nenávisť, pretože im dôverujete. Viete, že sa na nich môžete obrátiť, keď bude najhoršie.
Problém nastáva, keď chcete od nich veľmi jednoduché veci ako je napríklad:
 - spoločnosť
-sadnúť si kávu
-vybehnúť do kina

Čo vám chcem týmto článkom povedať? Budem k vám úprimná. Neviem.
Jednoducho som si ráno sadla k notebooku a začala písať to čo mám na srdci. Ale áno, niečo vám poviem. 


Nehnevajte sa na ľudí, ktorí vám niečo sľúbia a nedodržia to. Život je veľmi premenlivý a to čo platí teraz, môže zajtra stratiť význam. Ale nikdy nezabúdajte. Možno práve človek, ktorý vám nehovorí komplimenty ale namiesto toho vás vezme von, kúpi vám len tak obľúbené jedlo si zaslúži oveľa viac pozornosti ako ten, ktorý vám povie, že máte tie najkrajšie oči a pôjdete spolu na výlet do hôr.


Pretože slová nie sú činy. 

Krásnu nedeľu prajem. 

fashionparadis@gmail.com

  

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.