10 vecí, ktoré milujem

pondelok 22. mája 2017


Minulý článok 10 vecí v ktorých sa nezmením mal prekvapivý čitateľský úspech. Veľmi sa teším, že sa vám tento typ článku zapáčil, preto som sa pre vás rozhodla pripraviť ďalší zoznam a tentokrát
10 vecí, ktoré milujem.

Pretože ide leto a chceme si ho užívať a mať len dobrú náladu, tak teraz si chcem dať chvíľku pauzu od negativistických článkov a písať pre zmenu aj niečo pozitívne. A fotka je už stará ale dochádzajú mi ilustračné narcistické zábery.

1.Rána 

Pre väčšinu ľudí, ktorých poznám je ráno najneobľúbenejšia časť dňa a ja absolútne nerozumiem prečo. Je mi jedno či musím skoro vstávať alebo nie. Rána sú pre mňa najkrajšia časť dňa, kedy sa môžem pripraviť na nový deň a je jedno či vonku svieti slnko, prší alebo sneží.
Každé ráno má svoje čaro a to, že niekedy sa aj moje ráno zmení na totálnu katastrofu, neznamená, že na rána zanevriem.

2. Čas, ktorý môžem tráviť sama so sebou 

Ako napríklad teraz. Vrátila som sa z Polusu, povysávala a zbavila toaletu vodného kameňa a teraz som sa usadila na balkón a píšem vám tieto riadky.
Je to proste čas, kedy neodpisujem na správy a trávim ho tak ako potrebujem. Nie je dôležité či si čítam knihu, píšem články, snažím sa malovať alebo len bezcieľne čumím do steny. Je to čas, ktorý potrebujem. A potrebujem ho tráviť sama.


3. Objavovanie nových miest


Cestovať so mnou znamená, že väčšinou mením trasy na turistických chodníčkoch a snažím sa objavovať nové miesta. Bohužiaľ, túto činnosť nerobím tak často, pretože veľmi necestujem a je ťažké nájsť človeka, ktorý by so mnou túto záľubu zdieľal ale to všetko sa ešte môže zmeniť.


4. Písanie 


Toto súvisí s bodom číslo 2. ale zaslúži si to samostatný bod. Píšem celý môj život. Už odmalička som sa snažila písať si vlastné príbehy a rozprávky, pretože som bola smutná z toho, že nie som princezná. Tak som si vytvorila rozprávku v ktorej som princezná bola. Písanie ma sprevádza celý život a neustále sa v ňom snažím zlepšovať a stále dúfam a verím, že si nájde svojich čitateľov.

5. Varenie 

Tento bod o mne možno ani neviete ale ja naozaj rada varím. Väčšinou, keď o tom niekomu poviem tak na mňa vyletí s otázkou - Ty vieš variť? A ja som z toho potom smutná. Nie som šéfkuchár ale varenie ma baví a zvládam dosť receptov a to, že o tom neblogujem neznamená, že to nerobím. Ale možno by som mohla pridať aj články o varení ak by ste chceli.
Samozrejme, najradšej varím ak mám pre koho - variť len pre sama pre seba mi príde zbytočné.
6.  Priateľov, ktorí sú naozaj priatelia
Vo svojom živote mám veľa ľudí, ktorých považujem za svojich priateľov. Verím im a hovorím im moje starosti a radosti. Som ochotná za nimi prísť kedykoľvek potrebujú. Som tu pre nich a toto očakávam aj ja od nich. Bohužiaľ, na svete existuje naozaj málo ľudí, ktorí kvôli vám odložia svoje povinnosti a sú tu pre vás. ( samozrejme, rozprávame sa len o životne dôležitých veciach nie o tom, keď nezoženiete v zľave vec na ktorú ste mesiace čakali

7. Kreativitu 
 Milujem kreatívne veci. Som ten typ človeka, ktorý keď vyleje kávu je schopný v tom vidieť obraz. Preto sa viem bezcielne potulovať v obchodoch s diy vecami aj hodiny.

8. Snívanie 
Toto súvisí so sedmičkou ale ja som taký veľký snílek. Veľmi veľa času trávim tým, že snívam nad svojou budúcnosťou. Niekedy sa mi podarí a kvysnívam si ju a viete si predstaviť aké je to potom pekné, keď sa vaše sny plnia.

9. Smiech ale aj plač 
Po smiechu býva plač. V mojom živote je to nepísané pravidlo. Narozdiel od iných ľudí mi neprekáža od srdca sa rozplakať, pretože po plači vždy príde úľava a potom smiech. Nevnímam to ako slabosť ale ako očistu od toho zlého.
Veď po každej búrke predsa musí vyjsť slnko nie?

10. Život 
Aj keď je nespravodlivý, aj keď veľa vecí nie je podľa mojich predstáv a aj napriek tomu, že som nikoho neprosila, aby som sa narodila som za to vďačná. Mám rada život so všetkým dobrým a aj zlým. 

Vy mi nezabudnite napísať aké veci milujete, naozaj sa to zaujíma a teším sa na vaše komentáre.


Majte sa krásne :)


fashionparadis@gmail.com

10 komentárov

 1. milujem rána, milujem čas pre seba, milujem písanie... Skvelý článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Některé věci máme společné. Hlavně život a rána, den, kdy začíná vždy něco nového. :)

  Lifestyle and beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 3. veľmi krásny článok :)) až na tie rána by sme sa zhodli na všetkom haha :D
  Ivana xx
  Truwoman PINK FB page

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej ako som povedala milovníkov rán nie je až tak veľa ale celkom som bola prekvapená z vašich ohlasov, že predsa len sa nájdu :)) A ďakujem za komentár samozrejme

   Odstrániť
 4. Tiež milujem rána, ale milujem aj svoju posteľ, takže je to trošku komplkované :D ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Kedysi som nemusela rána, no dnes ich milujem. Ráno napríklad najradšej cvičím a chystám plány na nový deň. Úprimne sa z neho teším. Je to zázrak. Tiež milujem fotenie a kreslenie. Odjakživa. Sú to moje hobby, veci bez ktorých by som to nebola ja. Mám rada nové vecí v akejkoľvek oblasti života a hrozne rada sa potom do toho púšťam. Veľmi sa dokážem pre takéto veci nadchnúť a hned aj vyskúšať na vlastnej koži. A milujem svoj život. :)

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A ja milujem čítať tvoje komentáre :) vždy potešia

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.