Som presne tam kde som začala?

streda 17. mája 2017


Keď som zakladala tento blog mala som 16 rokov. Nemala som predstavu o tom akým smerom by sa mal môj blog uberať. Aký by mal mať vôbec zmysel. V tom období nebolo ešte také ťažké presadiť sa. Veď to bolo cca pred 6 rokmi. Mala som naozaj veľkú príležitosť uchytiť sa ale nepodarilo sa mi to. Pretože som to nemala v hlave zrovnané. Netušila som o čom písať, tak som pridávala fotky, ktoré som fotila na Iphone 3GS a vyzeralo to naozaj otrasne. Netrvalo dlho a svoju blogovú činnosť som prerušila.

Ale nechcem teraz spomínať o vývoji môjho blogu. Taký článok tu už bol.  V tomto článku sa chcem zamerať na to prečo som začala blogovať. 

Chcela som písať hlavne o svojich myšlienkach a pocitoch. A aj som sa začala. Bohužiaľ, moja štylistika v tomto období prechádzala podivným vývojom. Nazvime to tak - že som mala plno myšlienok, ktoré som nevedela správne sformulovať.

Moje články boli ťažkopádne, nečítali sa dobre a ľudí to veľmi nechytilo. Pokiaľ som pridala ale článok v ktorom som vám ukazovala novú sukňu - z ničoho nič som mala aj nejaké spätné reakcie a návštevnosť sa zdvihla. 
Vtedy som si vydedukovala, že pravdepodobne chcete čítať o tomto. S pribúdajúcimi číslami v mojich štatistikách som zabúdala ako som vlastne chcela viesť tento blog. Odrazu sa blog zmenil na môj módny denník a úprimne nerozumiem prečo som sa kedysi obliekala tak ako som sa obliekala.

Potom prišlo obdobie kedy blogy začínali strácať iskru a na výslnie prišiel YOUTUBE!
Tak aj ja som si založila svoj kanál a točila som videá.  Moje videá si našli svojich fanúšikov aj ma to celkom bavilo ale časom som prišla na to, že to nie je ono.  Trvalo mi do kým som si to uvedomila ale odrazu som vedela, že nechcem točiť videá a nechcem aby môj blog bol plný fotiek mojich handier.

Nehovorím o tom, že život módnej bloggerky je dosť drahý, pokiaľ nemáte dostatok sponzorov ale ani ma to psychicky neuspokojovalo.
Potom prišlo obdobie, kedy som začala písať pre portál odzadu.sk odkiaľ som časom odišla. 
Práve vďaka tomu portálu som si ale uvedomila ako veľmi ma baví písanie.

A z ničoho nič som začala na blog písať o svojich myšlienkach a pocitoch.
A z ničoho nič mali tie články čítanosť.
A z ničoho nič mi začali chodiť súkromné správy od čitateliek, ktoré mali potrebu reagovať na môj článok a podeliť sa so mnou so svojimi starosťami a radosťami.

A z ničoho nič som si uvedomila, že som presne tam, kde som začala.
A z ničoho nič mám z toho obrovskú radosť.

Týmto článkom vám chcem iba povedať, že veľa krát sa stane, že začnete niečo budovať. Máte jasnú predstavu ale počas budovania toho "svojho"  sa veľa krát odkloníte a zabudnete na pôvodnú myšlienku.
A to je možno chyba.
Lebo ako vidíte v mojom prípade aj tak som skončila tam, kde som začala. 


Prosím nemýľte si tento článok s prirodzeným vyvíjaním a napredovaním.
  • fashionparadis@gmail.com

3 komentáre

  1. Ahoj, chcela by som sa ťa spýtať aké si mala skúsenosti s portálom odzadu.sk? Ako si sa k tomu dostala,aké to bolo písať pre nejaký internetový portál? :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.