píšem o tom ako píšem

pondelok 5. júna 2017


 
Začať niečo písať nie je až tak náročne. Väčšinou to ide ľahko. V hlave vám prúdia myšlienky a začnete ich zaznamenávať na papier a ani sa nenazdáte z vašich myšlienok je príbeh. Takto to väčšinou vyzerá u mňa, keď mám začnem písať. Nepripravujem si životopis postáv akoby si mala. Jednoducho začnem písať a píšem. Nechám ich nech si žijú vlastný život. Problém však nastáva v dokončení. V živote som dokončila iba jednu poviedku v živote. A teraz s odstupom času ju nepovažujem ani za priemerne dobrú.
Každý rok si dávam predsavzatie, že dokončím jeden príbeh. A každý rok sa mi to nepodarí.

Vždy začnem písať niečo nové.
Lepšie?
Iné.
A tak mám v priečinkoch minimálne tri príbehy, ktoré možno nikdy neuzrú svetlo sveta.

Ešte je tu aj problém číslo dva. Nedávno som sa vrátila z Tatier. A ako som lozila po kameňoch, strachovala sa o vlastný život, minimálne o svoj členok ( keďže som čaptavá a mám väčšiu pravdepodobnosť, že si vyvrtnem nohu ) v hlave sa mi tvorili všelijaké príbehy.
Tešila som sa z toho.
Problém nastal, keď som si po sprche sadla na terasu.
Vyškrabkala som Aimee do sýtosti, aby mohla pri mne spokojne spinkať a sadla si k notebooku. Pred sebou som mala čerstvo zaliaty slivkovo škoricový čaj. Je to takmer vianočná kombinácia, keďže máme leto ale ja jednoducho milujem tento čaj v každom ročnom období.
Odpila som si a zapla notebook.
O pár sekúnd bol pripravený na moje ťukanie. Problém bol, že ja som nebola pripravená. V mojej hlave bolo prázdno. Tupo som pozerala pred seba a napísala riadok. Potom som ho zmazala. Zúfalo som sa pozrela na Aimee a hľadala u nej podporu. Ona však spokojne spala. Vzdychla som si a písanie sa nekonalo.

Verte toto sa mi teraz deje často. Preto je momentálne článkov po menej.
Nepoviem vám, že to napraví.
Poviem vám, že sa snažím.
4 komentáre

 1. Takéto "obdobie" je úplne normálne, mávam ho pravidelne, takže sa tým netráp, myslím, že je to tak u každého :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Dúfam, že sa ti opäť vráti chuť do písania, pretože tvoje články mám veľmi rada, sú také od srdca. Táto blogová kríza sa nejak veľmi rýchlo rožširuje..:/

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dakujem dakujem :) myslím, že to nebude také hrozné kríza sa skôr týka písania príbehov

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.