Tisíc chlapčenských bozkov

utorok 20. júna 2017


Autor : Tillie Coleová
Vydavateľstvo: Yoli
Rok vydania : 2017
Žáner:YA, ľúbostný román
Som fanatik na príbehy lásky, ktoré skončili ale hlavné postavy sa potom stretnú a ich láska pomaly ožíva. Zbožňujem príbehy, kde postavy prejdú vývojom, zmenia sa ale ich vzájomná láska ostala nezmenená. Je to taká moja úchylka. 
Toto bola moja prvá knižka od tejto autorky a neočakávala som od nej veľa. Nejako automaticky som ju zaradila do oddychového čítania pri ktorom vypnem ale môj vnútorný svet neobohatí. A myslím, že s týmto hodnotením by som mala prestať, pretože som sa veľmi mýlila.  A nestalo sa mi to prvý krát.

Poppy a Rune sa skamarátili keď mali 5 rokov. Odvtedy vytvorili nerozlučnú dvojku a pevné priateľské puto. Poppy dostala po svojej babke plechovku do ktorej si ma značiť 1000 najkrajších chlapčenských bozkov. Keďže vzťah medzi Poppy a jej babkou je veľmi silný Poppy svoju starú mamu poslúchne. Jej prvý najkrajší bozk zažije práve so svojim kamarátom Runem.

Bohužiaľ, Rune sa musí odsťahovať späť do Nórska a priateľstvo medzi Poppy a ním sa preruší. O pár rokov neskôr sa vráti ale už to nie je ten Rune akého si Poppy pamätá. A tu niekde sa nám začína príbeh komplikovať.

Prečo sa Poppy prestala svojmu najlepšiemu kamarátovi a prvej láske zároveň ozývať? Na tieto otázky dostaneme odpoveď ale nechcem zbytočne prezrádzať dej, pretože by vám to určite pokazilo zážitok z tohto krásneho príbehu.

Myslela som si, že som už vyrástla z podobných príbehov ale tento je výnimka. Autorka vytvorila dve naozaj silné hlavné postavy, ktoré nejde nemilovať. Poppy aj Rune sú naozaj skvelé postavy a je pre mňa veľmi náročne rozhodnúť, ktorú z týchto postáv mám radšej. Pravdepodobne ot bude Rune, ktorý je tvrdohlavý a má v hlave jasno. 

Tento príbeh by som kľudne prirovnala k príbehom Johna Greena. Má myšlienku, ktorá vás chytí a budete sa musieť zamyslieť. A to je presne to čo vám má dobrá kniha priniesť. Má vám vytvoriť v hlave chrobáka a niečím vás obohatiť. 

Myslim, že tento príbeh by nemal chýbať vo vašom letnom čítaní objednávajte tu.

2 komentáre

  1. na túto knižku som sa pozerala kdesi v Martinuse pri love na nové knižné prírastky, no vzbudila vo mne taký ten presladený pocit a radšej som ju obišla :D nakoniec jej ale zrejme dám šancu :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Znie ozaj zaujímavo, túto knihu si pridávam do wishlistu :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.