Blog za milón

nedeľa 13. augusta 2017
Autor
– Natasha Courtenayová-Smithová
Vydavateľsto : Ikar
Rok – 2017

Poslednú dobu som si všimla, že internetový svet sa dostáva do podvedomia aj pomocou kníh. Na trhu môžete nájsť všelijaké tituly o youtube, príručiek ako preraziť pomocou videií a tak ďalej.

Kniha, ktorá sa dostala do ruky mne je pomôcka ako preraziť vo svete blogovania. Blogujem už veľa rokov. Nemyslím si o sebe, že som slávna blogerka a ani nie som presvedčená o tom, či stojím o to dostať sa medzi tkz. elitu blogeriek. Predsa len som rada, že mám svoje čitateľky a mám čas sa im venovať odpisovať na ich správy a podobne.

Samozrejme, niekedy mám pocit, že moje články by si zaslúžili väčší dosah, pretože si myslím, že niektoré majú čo povedať. Táto knižka by mi v podstate mala pomôcť. Ako to však naozaj je?

Začnem asi tým, že autorka tejto knihy je američanka, ktorá sa blogovaním živý. Ako iste viete v Amerike je blogovanie vnímané úplne inak ako u nás. Niektoré blogerky sú schopné si za spoluprácu vypýtať aj niekoľko tisíc dolárov a majú na to právo. Oslovujú masu ľudí. Ich meno predáva. U nás je väčšina spolupráci založená na recenzií produktov od e-shopov.
Prečo ale toto hovorím?

Pretože ja osobne si myslím, že je veľký rozdiel medzi blogovacím systémov v Amerike a blogovaním na Slovensku. ( neviem totižto ako fungujú blogy v iných krajinách EÚ)
Táto kniha je však písaná skôr pre obyvateľa Ameriky. Vníma blogerstvo ako povolanie, ktorým sa dokáže človek uživiť. Bohužiaľ, u nás sa len čistým blogovaním uživí málokto. Je to skôr ako slušné privyrobenie a to iba v prípade že sa darí.

Samozrejme, táto kniha nebude pre slovenského čitateľa úplne zbytočná. Dozvie sa veľa užitočných informácií ako svoj blog vylepšiť a zviditeľniť.  Dokonca obsahuje rozhovory s úspešnými blogermi o ktorých možno ani doteraz neviete. Preto si myslím, že táto kniha by mala byť na poličke každého blogera alebo blogerky, ktorá to so svojim blogom myslí vážne.

Knižka je rozdelená na dve časti. Prvá časť sa nazýva pred spustením a dočítate sa v nej všelijaké zaujímavosti, ktoré sú potrebné premyslieť pred založením blogu. Ak však už blog máte nevadí. V tejto kapitole sa dozviete veci, ktoré by bolo potrebné poopraviť zmeniť. Je tam aj veľmi poučná časť o budovaní vlastnej značky, ktorá sa zíde určite každému blogerovi.
V druhej časti pod názvom spustenie a prevádzkovanie blogu sa už dozviete priamo tipy pre blogovanie. Dočítate sa o komunikácii so sociálnymi médiami a mnoho iného.

Blogovanie na Slovensku sa stále tak trochu rozbieha takže šanca preraziť je viac menej stále veľmi reálna. Netreba sa však báť a treba to myslieť vážne.


Pokiaľ vás kniha zaujala objednávajte tu.

5 komentárov

 1. knižiek o blogovaní už začína byť celkom dosť... k nám sa ich veľa síce nedostáva, ale sú. ale presne ako píšeš, ich obsah nie je úplne najvhodnejší pre nás. musím však podotknúť, že blogovanie už vyzerá inak, ako to bolo pred 2 rokmi - mala som rok pauzu a tá zmena, ktorá za ten čas prešla, je celkom výrazná a postup blogov je naozaj výrazný. však na privyrábanie si a živenie sa tým, to môže naozaj len tá "elita", ktorú podporujú agentúry a tých je zatiaľ naozaj len veľmi málo (do 50 určite a to počítam SR aj ČR).

  ale inak vďak za typ, určite si to stojí za to aspoň prečítať, nakoľko každá rada je nad zlato! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Určite si túto knihu objednám :) Podľa mňa, pokiaľ človek píše blog po anglicky, dokáže sa nim uživiť aj tu, čiže určite sa oplatí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja myslim, že aj blogovanie na Slovensku konečne začína mat trochu iný rozmer. Mnoho blogeriek sa bude biť do prs, že by si za blogovanie nikdy nedali zaplatit, a že blogovat sa predsa nemá za peniaze, lebo to je naša zaluba. Ja to vnimam inak - prečo si nezarobit niečim, čo radi robíme??? Nie je najlepšie pracovat tam, kde to milujeme? Teda ked rada pišem a fotim, tak prečo by som si tým nemohla zarábat?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá to fajn kniha, asi si ju kúpim :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Knížka vypadá fajn, mrknu na ni :)
  Petra | www.mygoldenmind.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.