Sally Thornová - Hra na lásku a nenávisť ( recenzia )

streda 8. novembra 2017Lucy a Joshua sú kolegovia. Pracujú spolu každý deň a nenávidia sa. Všetci to o nich vedia a nikto nerozumie prečo je medzi nimi až taká nevraživosť. Keď sa im obom vo firme v ktorej pracujú črtá možnosť povýšenia začína sa medzi nimi boj na život a na smrť.

To je také kratučké zhrnutie obsahu mojimi slovami.
A teraz vážne.
Skôr ako začneme rozoberať knižku, chcem vám všetkým povedať, že už dlho som si neprečítala dobrý ľúbostný román. Toto nie je žiadna ťažká literatúra na zamyslenie. Je to oddychový vtipný román, ktorý vás pobaví a vy si pri ňom oddýchnite. Ak hľadáte knihu, ktorá vám do života dá nejaké nové filozofické postoje, hneď na úvod vám hovorím – toto nie je kniha pre vás. Aj keď niektoré myšlienky, ktoré sú v nej napísané sú naozaj pekné.

Lucy Huttonová mne osobne ako hlavná hrdinka tohto ľahkého románu sadla – hovorovo povedané ako riť na šerbeľ. Naozaj je to veľmi sympatická, svojhlavá hrdinka s bohatým vnútorným svetom. Do jej vnútorného sveta nahliadame pomocou vnútorných monológov postavy, ktoré však vôbec nie sú nudné, práveže naopak. Sú zábavné, vtipné a svieže.

Joshua Templeman je tak trochu klišé postava. Je to typický chlap, ktorý je na prvý pohľad príťažlivý, drzý, arogantný ale napriek tomu pod tým obalom nie je taký ako pôsobí. Proste taká klasická klišé postava s ktorou ste sa už určite v nejakých románoch stretli.

 No tieto dve postavy fungujú spolu naozaj dobre.  Pozorovať ich ako sa nenávida a zároveň zbližujú je fascinujúce. Myslím, že všetkým je jasné ako to dopadne ale nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Pri tejto knihe som si oddýchla ako už dlho nie. Dokázala ma odpútať od reality a naozaj je to veľmi až preveľmi milá knižka. 
 Niektoré zvraty v knihe sú predvídateľnejšie ale nájdu sa aj také, ktoré vás prekvapia.

Táto pre mňa doteraz neznáma autorka si ma získala veľmi rýchlo.
Túto knižku vám určite všetkým odporúčam, pretože niekedy sa oplatí vypadnúť z reality a prečítať si milý nenásilný príbeh.

Nezabudnite ma sledovať na socialných sieťach
FACEBOOK  - pre všetky informácie ohľadom blogu
INSTAGRAM  - pre všetky informácie ohľadom blogu a kúsok z môjho osobného života
Ak máš nejaké otázky nehanbi sa a napíš mi mail

fashionparadis@gmail.com

4 komentáre

 1. niekedy ma premohne chuť začítať sa presne do takejto knihy, tak dík za tip ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wow super článok :) Kniha vyzerá zaujímavo :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To znie zaujimavo🙂taketo knihy na odputanie od reality mam rada :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Súhlasím s tebou, že niekedy je dobré vypnúť a začítať sa do skvelej knihy. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.