Knihy na december

piatok 29. decembra 2017
Ak ste čítali moju poslednú recenziu, kde ospevujem historický román Budeš ma milovať, nebudete asi až tak veľmi prekvapený, že ďalšia recenzia, ktorú vám práve píšem, bude tiež na historický román. 
Teraz tu máme román z pera Lisy Kleypasovej, ktorá už na svojom konte má niekoľko románov z historického prostredia. Bohužiaľ, román Budeš ma milovať jej Neodolateľný pokušiteľ neprekonal.

Lady Pandora nesníva o svadbe ako väčšina jej rovesníčok. Na jednom večierku sa ale ocitne v kompromitujúcej situácií s Gabrielom, lordom St.Vincent, ktorý roky úspešne vedie staromládenecký život. Pandora Gabriela poblázni ale nemieni sa vzdať vlastnej nezávislosti.

Autorka píše veľmi pútavo a príjemne, preto ak sa do knižky začítate nebudete mať problém dočítať ju. Dej však tak ružovo nevidím. 
Na začiatku vyzerá príbeh veľmi sľubne. Nájdete v ňom zábavne momenty, pôvabného hlavného hrdinu, nenávisť, intrigy a tak ďalej.
Potom to však išlo veľmi dole vodou.

Hlavná hrdinka sa začala správať ako idiot a hlavný hrdina sa zmenil na hlupáka. Ich povahové vlastnosti, ktoré boli vykreslené na začiatku knihy sa odrazu stratili. Nechcem zbytočne prezrádzať dej príbehu ale hlavná zápletka bola na môj vkus tak trochu prehnaná. Všetko bolo zveličené a nerealistické.
Konanie hlavných postáv nedávalo žiadny zmysel a vedľajšie postavy boli slabé. 

Jediné čo túto knihu zachraňuje je samotná autorka, ktorá naozaj aj nezmysel dokáže napísať chytľavo. 

Ak vás kniha zaujala objednávajte ju tu

Od historických románov prejdeme späť k novodobým príbehom. Šéf je príbeh Reese, ktorá hľadá toho pravého. Na jednom nepodarenom rande sa snaží dovolať kamarátke, aby ju vyslobodila z nudného radne. Nevšimla si, že za ňou stojí Chase Parker, ktorý jej nakoniec pomohol dostať sa z hrozného rande. 

Už prvá kapitola tejto knihy je neuveriteľné vtipná. Áno, možno trochu prehnaná a v reálnom živote by to rozhodne takto neprebiehalo ale v tomto príbehu mi to vôbec nevadilo. Medzi hlavnými hrdinami vznikne už v prvej kapitole vzájomná príťažlivosť. 

Reese a Chase sa stretli náhodou strávili spolu príjemný večer a potom sa už nevideli. Reese však na neznámeho muža nevedela dostať z hlavy. Stále na neho myslela. Ako už môžete tušiť, opäť sa stretli. 

Knižka je veľmi dynamická a vtipná. Chémia medzi hlavnými postavami funguje, nenájdete v nej zdĺhavé pasáže a pri čítaní budete mať stále úsmev na perách. Minimálne ja som mala, pretože  príbeh Reese a Chasa nie je ničím novým ale napriek tomu je to svojský, vtipný príbeh.  Samozrejme nebude núdza o dramatické momenty.

Knižku si môžete zakúpiť tu.

1 komentár

  1. Historické romány sice moc nevyhledávám, ale ráda bych si nějaký přečetla, protože některé vypadají velmi zajímavě. Takže děkuji za inspiraci. :) Druhá knížka vypadá taky dobře. Moc pěkný článek. :)
    Kout světa

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.