RECENZIA : Patricia Posnerová : Lekárnik z Auschwitzu

piatok 9. marca 2018


Myslím, že toto je prvá recenzia na knižku tento rok! Trochu sa za to hanbím ale radšej neskoro ako nikdy. 
Dnes vám chcem tak v skratke predstaviť príbeh z druhej svetovej vojny.

Knižka Lekárnik z Auschwitzu je životopis Victora Capesia.
Kto to vlastne bol?
Rumunský obchodný zastúpca farmaceutickej spoločnosti, ktorý ako š5-ročný vstúpil do SS a rýchlo sa sta hlavným lekárnikov v najväčšom tábore smrti. 

Približne pred rokom som vám napísala recenziu na knižku Mengeleho dievča. Predtým som sa tématike druhej svetovej vojny vyhýbala, pretože to bolo pre mňa ťažké čítanie. Kniha Mengeleho dievča mi otvorila oči a uvedomila som si, že je potrebné o týchto veciach čítať a netváriť sa, že sa to nestalo. Nie sú to vymyslené rozprávky na hodine dejepisu. 

Lekárnik z Auschwitzu je životopisný román. Je to príbeh, ktorý je napísaný z druhej strany koncentračných táboroch. Postupne sledujeme ako človeka dokáže meniť moc.

Jedným slovom je to nechutné. Nechcem veľmi prezrádzať skutky, ktoré urobil tento vážený lekárnik, pretože je to niečom o čom by ste si mali prečítať. Keďže kniha je životopisná obsahuje dosť faktografických informácií a nie je písaná ako príbeh. 

Bude sa vám iba rozum zastavovať nad tým čoho boli ľudia pri moci schopní. A myslím, že toto funguje do dnes. Moc jednoducho kazí charakter človeka.

Napriek tomu by si ju mal prečítať každý koho zaujíma tematika druhej svetovej, pretože je to opäť iný pohľad na svet počas druhej svetovej. 

Knižku objednávajte tu.

3 komentáre

 1. knižka vyzerá naozaj dobre :) táto tematika ma dosť začala zaujímať a zatiaľ som čítala len Mengeleho dievča a Krvavé jahody, no určite by som brala aj túto ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Knihy o vojne a o koncentračných táboroch mám rada. Aj keď ide o veľmi smutné a hrôzostrašné veci, je treba poznať našu históriu. Túto knihu som zatiaľ ešte nečítala, ale rozhodne sa k nej tento rok dostanem.

  https://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Díky za super tip! Knížka zní fakt zajímavě, kord když je o farmaceutovi, což je tak nějak můj obor a téma druhé světové války je rozhodně zajímavé :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.