MUŽ INEJ ŽENY

pondelok 25. júna 2018Aký je to pocit zaspávať pri mužovi, ktorí pomyselne patrí inej žene?
Aký je to pocit keď od teba odchádza a ty vieš, že sa vracia domov k svojej žene a bude jej rozprávať o celom svojom dni iba tebe nespomenie, pretože si niečo, čo chce utajiť? Aký je to pocit vedieť, že si tá druhá?  V tomto prípade nie je výhrou byť ani tá prvá ale...
Úprimne nedokážem sa vcítiť do pocitov tejto ženy. Nikdy som sa v podobnej situácií nenachádzala ale napriek tomu som sa vždy snažila pochopiť ženu, ktorá je označovaná za tú druhú.
Spoločnosťou nenávidená.
Inými ženami odsudzovaná.
Spodina spoločnosti? Možno.


Každá minca má však dve strany. Niekedy nemusí byť na vine žena ale muž, ktorý jednoducho zatají svoju priateľku alebo sa tvári, že je ten najväčší podpapučák na svete a ona je tá čo mu dodáva pocit, že je muž. Tieto ženy sú v podstate obeťami mužov, čo sa príliš nudia.

Ale aký je to pocit byť ženou, ktorá vedome vstupuje do pseudovzťahu s mužom, čo už jeden vzťah má?

Je presvedčená, že ona je lepšia a pri nej sa zmení?
Je presvedčená, že muž, ktorý nemá problém odísť od nej za svojou ženou nespraví to istej aj jej?
Je presvedčená, že ona je niekto viac?

Možno chce iba žiť iný život.
Možno je iba zakomplexovaná a toto jej pomáha cítiť sa výnimočne.
Možno v detstve nedostávala veľa lásky.
Možno jej otec bol chronický neverník.
A možno je v tom úplne nevinne.


Ktovie.
Netvrdím, že som svätá a nikdy som neurobila veci, ktoré by moralisti odsúdili. Ale rozmýšľanie takýchto žien ostane pre môj svet záhadou. 

Aký máte na túto tému názor vy?


fashionparadis@gmail.com

16 komentárov

 1. Toto je skutočne veľmi zapeklitá téma. No musím povedať, že rovnako ako tebe je mi to na míle vzdialené a neveľmi mám pre to pochopenie.

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezký článek, určitě se o tomhle tématu dá diskutovat a to pěkně dlouho. Upřímně taky nedokážu říct jaký je ten hlavní důvod, proč to ženy dělají ale nejspíše něco z toho co jsi vypsala to bude a taky moc nedokážu pochopit, proč to dělají ale asi je to každého věc, jak nakládá se svým životem :).

  TheBlondieTale

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ja som bola na takej pozícii :D ale mne bolo sľubované, že sa sňou rozíde :P ale už nikdy viac by som nič takéto nepodstúpila..nikdy :D

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Je to zaujímavá téma na diskusiu, ale každá minca má asi dve strany a vždy ide o individuálny prípad. No neviem si to predstaviť a ani pochopiť, prečo by sa dvaja ľudia nemohli rozísť a všetko si vyjasniť na rovinu a až potom nech si každý robí čo chce a s kým chce.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Klobúk dole, že si vôbec otvorila túto tému. Je to také tabu. Ono... ja by som povedala, že často záleží na okolnostiach. Lebo často sa do takých situácii dostane žena, že ma vypité a chlap to využije. Alebo maju obidvaja vypité a proste to ide. Ale samozrejme, nie dlhodobo. Skôr tak na večer. Ono ak sa jedná o dlhodobé, tak tomu nechápem ani ja. Neviem čo tie ženy čakajú od neho - že opustí svoju súčasnú a veď to spraví znova. Ale je to na dlhé konverzácie...

  Aďulik Sun

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja rada píšem o takýchto témach :D Jednorázovka sa ešte dá tolerovať ale už to je podľa mňa dosť náročne

   Odstrániť
 6. Veľmi zaujímavo napísané :) ešte som to však nezažila, tak sa nejak neviem k tomu vyjadriť.

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článek na zamyšlení. Taky pořádně nevím jaký názor si na tohle utvořit, ale lidi co do toho jdou mají určitě svůj důvod :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja som v tejto situácii bola. Dva roky som žila v takom tom modernom pseudovzťahu s mužom, ktorý mal priateľku, neskôr druhú priateľku, z ktorej bola aj snúbenica. Ja som ho milovala, bolo mi s ním dobre, cítila som pri ňom niečo, čo som pri nikom inom necítila. Mali sme svoj malý tajný svet, ktorému nik nerozumel. Takmer každý mi hovoril, že nikdy nebudem tá prvá, že tým ničím ich vzťah a som sviňa. Ale vieš čo? Ja som pri ňom a v tom celom čo bolo, ako to bolo, bola šťastná a bolo mi totálne jedno, čo k tomu kto má povedať. Nemienila som sa ho vzdať kým sa tak nerozhodol on sám. Skutočne sa netreba nad takými témami zamýšľať kým si to nezažiješ sama.Nie každá milenka je chudera a nie každá dúfa, že bude tou prvou. Proste jej to vyhovuje ako to je a vina nie je len jej. Hoci, môžme ľudí súdiť za ich rozhodnutia keď nevieme čo im predchádzalo?

  Apropo, muž nikdy nehľadá v druhých čo má doma, (a nie len muž) tak možno treba prvotnú chybu hľadať práve tam.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ďakujem za názor, ja týmto článkom nikoho nesúdim, preto si cením tvoj pohľad na vec " z tej druhej" strany. A ako to nakoniec dopadlo ?

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.