RECENZIA: Vrkoč a Najkrajšie pokušenie

pondelok 18. júna 2018
Táto kniha je jedným slovom krásna! Opisuje ťažké životné príbehy troch úplne odlišných žien. Každá je z inej krajiny, spoločenskej vrstvy a napriek tomu to nemajú v živote jednoduché. Tento citlivý román ukazuje, že je jedno odkiaľ pochádzate, problémy sú všade. Príbehy týchto žien sú silné. Každá rieši ten svoj problém najlepšie ako vie. 

Každý príbeh čítate samostatne. Postupne sa striedajú a spájať sa začnú na konci samotnej knižky, kedy všetko do seba krásne zapadne. 
Kniha sa číta viac menej sama a ani nebudeme vedieť kedy a ocitnete sa na konci. 

Hrdinky majú spoločnú túžbu nevzdať sa a ísť si sa svojim cieľom. Táto kniha ukazuje hlavne ženskú silu ale nie je to žiadny triviálny feministický román to nie. 

Celé dielo je napísané veľmi krásny jazykom, slovenský preklad hodnotím tiež pozitívne a táto kniha určite dostane ctené miestno v mojej knižnici.

Vy si ju môžete objednať tu
Presladené historické romány neboli nikdy nič pre mňa. Od tejto autorky sa mi však prekvapilo páčilo dielo Budeš ma milovať, ktoré som na blogu už chválila. 

Preto som sa celkom potešila, keď som si všimla, že z pera autorky vychádza v slovenčine ďalší román. 
Tento príbeh začal sľubne. Dynamický rýchly rozbeh sa mi veľmi páčil jediné, čo mi žiaľ dosť prekážalo bola samotná hlavná hrdinka Jacqueline, ktorá mi celý zážitok z knihy začala kaziť. 
Autorka sa snažila do príbehu vtesnať emancipovanú silnú ženu ale tak trochu som jej to neverila. Postava Jacqueline mi pripadala predvídateľná a tým pádom ma začala aj nudiť. 

Na druhej strane veľkým pozitívom tohto príbehu je to, že sa odohráva na mori. Pirátske romány ma vždy fascinovali a už od malička som mala rada túto tematiku. Láska, ktorá začína medzi  Jacqueline a jej únoscom Damonom je možno bežný štokholmský syndróm ale v tomto príbehu nešlo naozaj o nič drastické ani perverzné.

Pripravte sa na milý romantický román, ktorý vám v hlave asi nebude vrtať tak dlho ale určite si pri ňom oddýchnete. 

Kupujte tu.

1 komentár

  1. Kniha Vrkoč ma skutočne zaujala. :) Ja som sa práve pustila do svojho dlh´ého zoznamu kníh, ktoré chcem prečítať už roky, tak si naň asi pripíšem aj túto. ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage
    VEĽKÁ GIVEAWAY

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.